Pasjonująca końcówka we Flensburgu i rywalem Vive o Final Four będzie...

Zgodnie z oczekiwaniami Flensburg będzie przeciwinikiem Vive Tauron Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Niemcy w rewanżowym starciu z francuskim Montpellier mieli jednak nerwową końcówkę.
Flensburg w pierwszym spotkaniu wygrał na wyjeździe 28:27. W rewanżu tylko pierwszy kwadrans był wyrównany. Potem podopieczni Ljubomira Vranjesa włączyli szósty bieg i do przerwy mieli aż sześciobramkową zaliczkę (20:14). Wydawało się wtedy, że losy dwumeczu są już rozstrzygnięte. Nic jednak bardziej mylnego.

Drugą połowę goście rozpoczęli bowiem znakomicie - zdobyli cztery bramki z rzędu i wrócili do gry. W 54. minucie Flensburg wygrywał tylko 28:27 i wiadomo było wtedy, że nie może przegrać, bo Montpellier zdobyłby więcej bramek na wyjeździe i awansował do ćwierćfinału. Niemcy nie dali sobie jednak wydrzeć wygranej. Zwyciężyli ostatecznie 31:30.

Bohaterami spotkania byli skrzydłowi obu drużyn - wśród gospodarzy Duńczyk Anders Eggert, a w Montpellier - Słoweniec Dragan Gajić. Obaj zdobyli po 12 bramek!

A zatem to zwycięzca Ligi Mistrzów z 2014 roku będzie rywalem Vive Tauron Kielce w walce o Final Four Ligi Mistrzów. Znane są już dwie pozostałe pary - MKB Veszprem zagra z Vardarem Skopje, a THW Kiel z obrońcą trofeum FC Barceloną. W czwartym starciu PSG podejmie Rhein-Neckar Lowen lub Croatię Zagrzeb (rewanżowy mecz w niedzielę o godz. 19.30).

Flensburg - Montpellier 31:30 (20:14)

Flensburg: Andersson, Moller - Eggert 12, Glandorf 6, Schmidt 4, Svan 3, Gottfridsson 2, Jakobsson 2, Mogensen 1, Toft Hansen 1, Djordjić, Karlsson, Kozina, Mahe, Radivojević, Wanne.

Montpellier: Gerard, Siffert, Bellahcene - Gajić 12, Kavticnik 6, Dolenec 4, Bonnefond 3, Borges 3, Gaber 2, Anquetil, Costa, Esteki, Fabregas, Guigou, Toumi, Villeminot.