Darko Jevtić: Powiedziałem trenerowi, że chcę grać dla Serbii. Mam to w sercu

Piłkarz Lecha Poznań Darko Jevtić opowiada na łamach LechTV o spotkaniu z selekcjonerem Radovanem Curciciem przy okazji meczu Polska-Serbia w Poznaniu. - Powiedziałem mu, że w sercu mam grę dla Serbii - przyznał w LechTV
Darko Jevtić urodził się w Bazylei, w rodzinie serbskich emigrantów. Jak mówi, za swoją ojczyznę uważa obydwa te kraje - zarówno Szwajcarię, jak i Serbię. Dla barw szwajcarskich grał we wszystkich kategoriach młodzieżowych, od U-16 aż po U-21. Ostatnio coraz częściej wspomina o grze dla Serbów. O tym też rozmawiał z selekcjonerem Radovanem Curciciem, który przyjechał do Poznania z reprezentacją na mecz z Polakami.

- Zapytał mnie, czy jestem zainteresowany grą dla serbskiej reprezentacji, skoro całe życie i we wszystkich kategoriach juniorskich reprezentowałem Szwajcarię. Powiedziałem trenerowi, że chciałbym grać dla Serbii. Mam to w sercu - mówi Darko Jevtić.

Darko Jevtić powiada, że Szwajcaria tym się różni od Serbii, że do piłki nożnej podchodzi się tam bardziej zespołowo. Serbia ma więcej indywidualności, ale nie potrafi stworzyć dobrego zespołu.