Uczniowie liceum Traugutta najlepsi na siatkarskim boisku

Finały Radomskiej Olimpiady Młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce mężczyzn okazały się popisem zespołu V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Romualda Traugutta
Finałowy turniej odbył się w hali sportowej XI Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które awans uzyskały we wcześniejszych eliminacjach. W zmaganiach systemem "każdy z każdym" najlepsi okazali się licealiści popularnego Traugutta, zdobywając złote medale mistrzostw Radomia w tej dyscyplinie sportu. Na drugim miejscu uplasowali się siatkarze Zespołu Szkół Elektronicznych, zaś najniższy stopień podium przypadł Zespołowi Szkół Energetycznych.

W finałach Traugutt pokonał z Zespół Szkół Samochodowych, IV LO im. Tytusa Chałubińskiego i Zespół Szkół Technicznych. Te mecze drużyna V LO wygrywała po 2:0 w setach. Jedynej porażki (1:2) doznali w starciu z Elektronikiem, ale nie miało to wpływu na końcowy sukces.

Kadra siatkarzy V LO

Jakub Strzelecki, Jakub Maj, Maciej Gędaj, Mikołaj Skrzek, Ireneusz Czupryn, Damian Mierzejewski, Adrian Faryna, Daniel Czyżewski, Maciej Dryja, Daniel Kosiec, Mateusz Stefanowski. Trener Arkadiusz Sawiczyński.