Puchar Świata w strzelectwie: dwa medale zielonogórzanina

Szymon Sowiński - reprezentant zielonogórskiego Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start - zdobył w Tajlandii dwa medale na zawodach Pucharu Świata strzelców niepełnosprawnych.

W Bangkoku wystartowało ponad stu zawodników z 30 krajów. W składzie pięcioosobowej reprezentacji Polski był zielonogórzanin - specjalista od strzelania z pistoletu Szymon Sowiński. Ekipę narodową poprowadził Marek Marucha z Zielonej Góry.

Szymon Sowiński w konkurencji P1 (pistolet pneumatyczny 60 strzałów) z piątym wynikiem eliminacji (559 pkt.) wszedł do finału gdzie po emocjonującej rywalizacji zajął czwarte miejsce (152,7 pkt.). Bardzo dobry rezultat zielonogórzanina przyczynił się do zdobycia przez biało-czerwonych srebrnego medalu. W kolejnej konkurencji P4 (pistolet dowolny 60 strzałów) zawodnik Startu po eliminacjach był szósty (523 pkt. - rekord życiowy), w finale zajął siódme miejsce (81,3 pkt.). W tej konkurencji Polacy sięgnęli po brąz.

Strzelec z Zielonej Góry startował jeszcze w dwóch konkurencjach indywidualnych - w P5 (pistolet standard 40 strzałów) był czwarty (344 pkt.), a w P3 (pistolet sportowy 30+30 strzałów) zajął 10. miejsce (542 pkt.).