Kobiecy bieg Enea Challenge Woman's Run otworzy Mistrzostwa Europy w Poznaniu

Wyjątkowy bieg kobiet Enea Challenge Woman's Run rozpocznie 22 lipca Mistrzostwa Europy w triathlonie na pełnym dystansie. Tym samym Poznań dołączy do innych europejskich krajów, w których to panie rozpoczną triathlonową rywalizację.
Biegi dedykowane kobietom zazwyczaj mają miejsce w okolicach 8 marca, w ramach świętowania Dnia Kobiet. 22 lipca panie otworzą najważniejszą imprezę w historii polskiego triathlonu, czyli Enea Challenge Poznań 2016. Podczas biegu Enea Challenge Woman's Run zawodniczki będą rywalizować na dystansie 5,4 km (jedno okrążenie wokół Jeziora Maltańskiego), które przez kilka dni będzie jedną z aren triathlonowych zmagań.

- Bieg specjalnie dedykowany kobietom otwiera triathlonowe weekendy w największych europejskich miastach, dlatego chcielibyśmy, aby u nas było podobnie - mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz organizator Enea Challenge Poznań. - Z imprezy na imprezę w naszych zawodach startuje coraz więcej kobiet, które jak równy z równym rywalizują z mężczyznami. Dlatego chcielibyśmy w ten sposób podziękować im za włożony wysiłek i determinację - dodaje Kruczyński.

Każda z pań, która weźmie udział w biegu, może liczyć na specjalną koszulkę oraz okolicznościowy medal.

Tego samego dnia, zaraz po zakończeniu biegu kobiet, odbędzie się bieg Enea Challenge Family Run na dystansie 10,8 km (2 okrążenia Jeziora Maltańskiego