Włókniarz Częstochowa. W piątek pierwszy trening na SGP Arenie

- Jeżeli pogoda okaże się łaskawa, w piątek przeprowadzimy pierwszy trening w Częstochowie - mówi menedżer Eko-Dir Włókniarza, Michał Finfa. Wcześniej jednak ?biało-zieloni? rozegrają sparing w Zielonej Górze. Będzie to pierwszy i jedynym test przed poniedziałkowym meczem o punkty w Pile.
Start ligi już 28 marca, tymczasem kilka dni przed inauguracyjną żużlowcy Eko-Dir Włókniarza nie odbyli jeszcze treningu na swoim torze. Jest jednak szansa, że wkrótce przy Olsztyńskiej usłyszymy warkot motocykli.

- Cały czas pracujemy nad naszym torem - mówi menedżer Włókniarza, Michał Finfa. - Jeśli nic się nie zmieni i pogoda okaże się łaskawa, to znaczy nie spadnie deszcz, w piątek odbędziemy pierwszy trening na Olsztyńskiej.

Brak treningów nie jest problemem jedynie Włókniarza, ale większość klubów Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Częstochowianie w minionym tygodniu spędzili kilka dni w Zielonej Górze, gdzie większość żużlowców mogła po raz pierwszy wyjechać na tor. W czwartek "Lwy" ponownie skorzystają z gościnności ekantor.pl Falubazu i rozegrają pierwszy w tym sezonie sparing. Chyba, że znów na przeszkodzie stanie pogoda.

- Trening punktowany z Falubazem nie jest zagrożony - mówi Finfa. - Wiemy to z pierwszej ręki, bowiem jesteśmy w ciągłym kontakcie z trenerem Falubazu, Markiem Cieślakiem.