Nowy klub na sportowej mapie Radomia. Będzie szkolił kolarzy

KKS 1926 Broń Radom - pod taką nazwą powstał kolarski klub, tradycją nawiązujący do Broni Radom. W poniedziałek 21 marca odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia, podczas którego wybrano prezesa i nowe władze
Prezesem kolarskiej Broni został Jarosław Buzała. Jego zastępcą, Michał Ziułek, a skarbnikiem Jarosław Kleczaj. Warto dodać, że członkiem honorowym klubu został Stefan Borucz, przez wiele lat wybitny trener, wychowawca wielu pokoleń wspaniałych kolarzy Broni - czytamy w komunikacie na stronie bronradom.pl.

Witryna donosi także, że klub początek działalności ma już za sobą. Zawodnicy trenują na szosach, torze oraz ścigają się na zawodach MTB.

- W przyszłym roku planujemy uruchomić sekcję dla dzieci i młodzieży. Wszystko będzie zależne od pomocy władz miasta i sponsorów, których serdecznie zapraszamy do współpracy. Radom ma wspaniałe tradycje kolarskie i chcemy je kultywować. Planujemy też reaktywować coroczne kryterium w Radomiu, choć nie wiem, czy w tym roku uda nam się to zrobić - powiedział klubowej stronie prezes Jarosław Buzała.