Sport.pl

To pierwszy debiut poznaniaka w Lechu od prawie czterech lat! Gumny najmłodszym piłkarzem w tym sezonie

Robert Gumny został najmłodszym zawodnikiem, który wystąpił w tym sezonie w barwach Lecha Poznań. W dniu debiutu miał 17 lat, 9 miesięcy i 15 dni.
Gumny pojawił się na boisku w 90. minucie spotkania Lecha Poznań z Legią Warszawa. Boczny obrońca zmienił Tomasza Kędziorę i spędził na boisku siedem minut. To drugi debiutant, który dostał szansę gry od trenera Jana Urbana. Wcześniej szkoleniowiec "Kolejorza" dał szansę pokazania się Kamilowi Jóźwiakowi, który wywarł na tyle dobre wrażenie, że mecz z Legią rozpoczął w wyjściowym składzie.

- Cieszę się z tego debiutu. Gram w tym klubie osiem lat. Wyjście na boisko było nie tylko moim marzeniem, ale także marzeniem mojego taty, który kibicuje Kolejorzowi. To też niesłychane przeżycie dla niego. Zobaczył swojego syna debiutującego w klubie, któremu kibicuje i na którego wyjazdy jeździ. Był duży chaos i usłyszałem od niego, że się cieszy i jest ze mnie dumny - powiedział Gumny na łamach oficjalnej strony "Kolejorza". 17-latek po zakończeniu spotkania podbiegł do Trybuny Anioły i sprezentował ojcu niebiesko-białą koszulkę.

Gumny jest też pierwszym od prawie czterech lat poznaniakiem, któremu dane było zadebiutować w Lechu. Ostatnim debiutantem urodzonym w Poznaniu był Szymon Drewniak, który swój premierowy występ zaliczył 25 marca 2012 roku przeciwko Śląskowi Wrocław.

#debiut#ekstraklasa_official#lechpoznan

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robert Gumny (@r_gumny)

Więcej o:
Skomentuj:
To pierwszy debiut poznaniaka w Lechu od prawie czterech lat! Gumny najmłodszym piłkarzem w tym sezonie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX