Akademicy w kolejnej rundzie. Teraz pora na Toruń

Koszykarze domlublin.pl AZS UMCS po raz drugi pokonali KK Warszawa i awansowali do kolejnej rundy fazy play-off rozgrywek II ligi.

Co ciekawe akademicy w stolicy ograli rywali wyżej niż na własnym parkiecie. U siebie drużyna trenera Przemysława Łuszczewskiego wygrała różnicą dziesięciu punktów (72:62), a w Warszawie było 86:65.

Pierwsza kwarta tego meczu była wyrównana. Wprawdzie początkowo ton grze nadawali gospodarze, ale końcówka należała do lublinian, którzy prowadzili 20:18. W kolejnej odsłonie przewaga AZS UMCS zaczęła rosnąć, ale nie była to duża różnica. Ostatecznie do przerwy warszawianie przegrywali 32:39.

O losach meczu przesądziła trzecia kwarta. W zespole lubelskim skutecznie grali Bartłomiej Karolak i Rafał Król i przewaga akademików z minuty na minutę się zwiększała. Przed ostatnią częścią meczu gospodarze mieli już do odrobienia 19 punktów, i było jasne, że tego meczu już nie wygrają. Walczyli jednak bardzo ambitnie i czwarta kwarta zakończyła się remisem (22:22), a cały mecz wygrał AZS UMCS 86:65.

W kolejnej fazie rozgrywek lublinianie spotkają się z AZS UMK Consus PBDI Toruń.