Sport.pl

Obrońca Śląska Lasha Dvali powołany do reprezentacji Gruzji

Piłkarz Śląska Lasha Dvali otrzymał powołanie do reprezentacji Gruzji na mecz towarzyski z Kazachstanem, który ma zostać rozegrany 28 marca.
Selekcjonerem pierwszej reprezentacji Gruzji kilka dni temu został znany słowacki szkoleniowiec Vladimir Weiss, który był kiedyś bliski objęcia Legii Warszawa. Podpisał kontrakt do końca eliminacji do mistrzostw świata 2018. O awans do mundialu Gruzja będzie walczyć w grupie D z Austrią, Serbią, Irlandią, Walią i Mołdawią.

Dvali rozegrał dotychczas w pierwszej reprezentacji Gruzji trzy spotkania. Zagrał w meczach eliminacji EURO 2016 z Polską i Niemcami oraz w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą. Regularnie występował także w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.

Młody obrońca poza meczem dorosłej kadry z Kazachstanem, może wystąpić także w rozgrywanym pięć dni wcześniej spotkaniu młodzieżowej drużyny Gruzji z San Marino w ramach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy.

20-letni Gruzin jest w tym sezonie podstawowym zawodnikiem Śląska. Wystąpił we wszystkich potyczkach w ekstraklasie w pełnym wymiarze czasowym i był wyróżniającym się piłkarzem. W meczu z Koroną w Kielcach strzelił gola.

Więcej o: