Final Four Ligi Mistrzów. Bilety dostępne od poniedziałku. 7 tys. już sprzedanych

W poniedziałek o godz. 18 rozpocznie się otwarta sprzedaż biletów na turniej Final Four Ligi Mistrzów, który w kwietniu odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie. W przedsprzedaży kibice w Rzeszowie zakupili już ok. 7 tys. wejściówek.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPrzedsprzedaż biletów na Final Four trwała od dwóch tygodni. Prawo pierwokupu wejściówek dostali posiadacze karnetów na mecze Asseco Resovii i fani, którzy nabyli Kartę Kibica. W sumie przez dwa tygodnie sprzedało się ok. 7 tys. biletów na krakowski turniej! - To bardzo dobry wynik. Cieszymy się, że tylu naszych kibiców z Rzeszowa i regionu pojedzie za nami do Krakowa na te najważniejsze mecze - mówi Jarosław Gutowski, dyrektor organizacyjny w Asseco Resovii. Dość powiedzieć, że w Rzeszowie na mecz Asseco Resovi w hali Podpromie chodzi 4,5 tys. widzów, do krakowskiej hali przybędzie ich znacznie więcej!

Dlatego też turniej nie odbywa się w Rzeszowie, ale właśnie w stolicy Małopolski, gdzie hala może pomieścić ok. 15 tys. kibiców. Niemal połowa jest już zapełniona, a otwarta sprzedaż przecież dopiero ruszy. Nie trafią do niej jednak wszystkie bilety. - Zgodnie z wymogami CEV [Europejskiej Konfederacji Siatkówki - przyp. red.] musimy zarezerwować po dziesięć procent biletów dla kibiców pozostałych drużyn, które zagrają w turnieju - informuje dyrektor Gutowski. A to oznacza, że zablokowanych będzie ok. 4,5 tys. wejściówek. Do sprzedaży trafi więc ok. 3,5 tys. biletów na dwa dni turnieju. - Jeśli zespoły nie wykorzystają przysługującej im puli, pozostałe bilety będą dostępne w sprzedaży na początku kwietnia - dodaje Gutowski. Bilety dostępne będą na stronie internetowe kupbilet.pl.

Przypomnijmy, że najtańsze wejściówki na dwa dni turnieju, który rozegrany zostanie 16 i 17 kwietnia, kosztują 180 zł, najdroższe 260 zł. Bilety obowiązują na dwa dni, czyli cztery spotkania. W imprezie na pewno zagrają siatkarze Asseco Resovii, którzy miejsce w najlepsze czwórce Europy mają zagwarantowane jako gospodarze Final Four. W tym tygodniu poznamy także kolejne trzy zespoły, które wywalczą awans w drugiej rundzie play-off. Wśród nich jest też PGE Skra Bełchatów, która nieoczekiwanie ograła na wyjeździe obrońcę tytułu, rosyjski Zenit Kazań 3:2 i w rewanżu w Łodzi ma szansę zapewnić sobie udział w krakowskim turnieju. Gdyby do tego doszło, właśnie bełchatowianie byliby półfinałowym rywalem Asseco Resovii, podobnie jak rok temu podczas Final Four w Berlinie. Wtedy Asseco Resovia pokonała Skrę 3:0, zajmując ostatecznie drugie miejsce. Skra była czwarta.

Oprócz Zenitu i Skry o awans do turnieju w Krakowie walczą też włoskie Trentino Diatec z rosyjskim Biełogorie Biełgorod oraz Cucine Lube Civitanova z tureckim Halkbankiem Ankara.