Indykpol nadal sponsorem tytularnym siatkarzy AZS Olsztyn

Umowa z producentem mięsa drobiowego, jedną z największych firm na Warmii i Mazurach będzie obowiązywała na kolejny sezon. Zawiera ona także opcje przedłużenia na kolejne lata.
Dla Indykpolu i AZS-u Olsztyn będzie to 10 rok współpracy. Firma była już sponsorem siatkarskiego klubu ze stolicy Warmii i Mazur w latach 1998-2001. Po tym czasie ustąpiła ona miejsca możniejszemu sponsorowi PZU SA, który pozwolił Olsztynowi walczyć o medale. Indykpol powrócił do współpracy z AZS-em w 2010 roku.

"Czujemy wielką satysfakcję"

Piotr Kulikowski, prezes firmy Indykpol, przyznaje, że z radością podpisał kolejną już umowę z siatkarskim klubem ze stolicy naszego regionu. - Z satysfakcją kontynuujemy współpracę z AZS i będziemy sponsorem tytularnym w kolejnym sezonie - mówi Kulikowski. - Siatkówka to wspaniała dyscyplina sportu i trudno sobie wyobrazić, aby zniknęła z naszego Olsztyna. Z drugiej strony pięknym jest utrzymywanie jej w Pluslidze - jednej z najlepszych lig świata, dzięki zbiorowemu wysiłkowi zarówno władz samorządowych jak i kilkunastu firm, których właściciele wykazują się dużym lokalnym patriotyzmem. Wierzę w to, że postawa drużyny w końcówce tego sezonu i w całym kolejnym, będzie napawała nas dumą. 

Prezes filmy wiąże także ogromne nadzieje, które związane są z przyszłością olsztyńskiej siatkówki. - Mam nadzieję, że w ciągu najbliższego roku środowisko siatkarskie naszego województwa zmodyfikuje model szkolenia młodzieży - podkreśla Kulikowski. - Dzięki temu w kolejnych latach, będziemy mogli w większym stopniu oprzeć nasz skład o wychowanków Warmii i Mazur.

"Umowa zapewnia stabilizację klubu"

Tomasz Jankowski, prezes siatkarskiego klubu nie ukrywa swojego zadowolenia z warunków, jakie zostały zawarte w nowej umowie. - Jej przedłużenie pozwoli na dalszy rozwój i stabilizację naszego klubu - zauważa Jankowski. - Nie jest żadną tajemnicą, że w dzisiejszych czasach sponsorzy w sporcie są tak samo ważni jak umiejętności zawodników. Bez nich w zasadzie nie ma możliwości odnoszenia sukcesów na poziomie zawodowym. Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, by nasz Sponsor był zadowolony ze współpracy i realizował założone cele biznesowe w tym projekcie. Liczymy, że zarówno wynik sportowy osiągnięty w nadchodzących rozgrywkach, jak i szereg działań dodatkowych, będą dla Indykpolu satysfakcjonujące. 

I dodaje: - Gdy podpisywałem umowę, zacząłem zastanawiać się czy w historii Polskiej Ligi Siatkówki jest drużyna współpracująca tyle lat ze swoim sponsorem tytularnym. Umowa, którą podpisaliśmy jest ważna nie tylko dla klubu, ale i całego regionu. Dzięki niej możemy popularyzować siatkówkę wśród dzieci i młodzieży.

Obecnie ekipa Indykpolu AZS zajmuje w tabeli ósme miejsce. W ostatnim spotkaniu olsztyńscy akademicy przegrali przed własną publicznością z Asseco Resovią Rzeszów 0:3. Kolejny mecz zespół ze stolicy Warmii i Mazur rozegra 30 kwetnia, na wyjeździe z Lotosem Treflem Gdańsk.

Więcej o: