Kibice Pogoni Szczecin wyróżnieni na świecie

Choreografie kibiców Pogoni Szczecin i Zagłębia Lubin były najlepszymi stadionowymi oprawami minionego weekendu na świecie informuje Radio Szczecin, które powołuje się na francuski portal ?La Grinta?.
Radio Szczecin dotarło do raportu na tej specjalistycznej witrynie, w którym wybrano najlepsze mecze minionej kolejki jeśli chodzi o "aspekt kibicowski". Na pierwszym miejscu znaleźli się fani Pogoni i Zagłębia, którzy w niedzielę w Lubinie urządzili na trybunach prawdziwe show. Były flagi, tzw. "sektorówki" (duże płachty przykrywające sporą część sektora) oraz przede wszystkim sporo pirotechniki, która najbardziej urzekła oceniających.

Szczecińscy fani w pokonanym polu pozostawili między innymi sympatyków francuskiego Lyonu, a także znanych z gorącego temperamentu Greków z Salonik oraz Pireusu. Pełen uznania dla kibiców Pogoni był także trener, Czesław Michniewicz.

- Cieszę się, że mieliśmy okazję zagrać blisko domu. Stąd też obecność tak wielu naszych kibiców - mówił po meczu. - Ich doping bardzo nam pomagał i staraliśmy się szczególnie na początku stworzyć jak najwięcej sytuacji podbramkowych. Potem było trudniej, ale ich wsparcia też nam nie zabrakło. Gramy dla nich, więc cieszymy się, że tak to wyglądało.

Szkoleniowiec portowców, fanom poświęcił także osobny wpis na portalu Twitter:

"Wracamy z Lubina, nie ma pełni szczęścia, ale jest mała satysfakcja, że aż tylu nas dziś tu było" - napisał Michniewicz, który od razu zaprosił także na niezwykle ważny mecz z Cracovia. - "Dzięki bardzo nasi kibice, za tydzień mamy święto".

Kunsztu kibiców Pogoni nie doceniła natomiast Komisja Ligi, która ukarała klub zakazem organizacji wyjazdu fanów na mecz z Górnikiem Zabrze.