Problemy Cracovii przed meczem z Pogonią

Stawką niedzielnego spotkania Pogoni Szczecin z Cracovią będzie trzecie miejsce w ligowej tabeli oraz odskoczenie grupie pościgowej.
Mecz ma duże znaczenie nie tylko dla układu ligowej klasyfikacji, ale jest również niezwykle ważny dla kibiców Pogoni. Fani obu ekip są mocno zantagonizowani i pojedynki z "Pasami" są dla sympatyków szczecińskiej drużyny jednymi z najważniejszych w sezonie. Krakowianie na stadion przy ul. Twardowskiego przyjadą osłabieni.

Bez trenera i reprezentanta

W meczu z Pogonią na ławce trenerskiej nie będzie mógł zasiąść szkoleniowiec Cracovii - Jacek Zieliński. Opiekun trzeciej drużyny w tabeli został przez Komisję Ligi ukarany dwoma meczami dyskwalifikacji. To efekt impulsywnego zachowania w czasie spotkania z Legią Warszawa. Trener "Pasów" nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra, który nie zauważył faulu na jego zawodniku. Sędzia "puścił" grę i po tej akcji padła bramka, która pozwoliła stołecznej drużynie wygrać 2:1.

To nie koniec problemów Cracovii. Z Pogonią na pewno nie zagrają Brazylijczyk Deleu oraz Bartosz Kapustka. Obydwu czeka przymusowa pauza spowodowana nadmiarem żółtych kartek. Krakowian szczególnie boli brak tego drugiego. 19-letni pomocnik to jedno z odkryć tego sezonu w ekstraklasie i zawodnik, który przebojem wdarł się do reprezentacji Polski.

Są znaki zapytania

Nie wiadomo również czy na spotkanie z Pogonią gotowa będzie trójka zawodników, którzy zmagają się z urazami. Chodzi o obrońców: Huberta Wołąkiewicza oraz Jakuba Wójcickiego, a także mózg środka pola - Damiana Dąbrowskiego. Jacek Zieliński nie chciał ryzykować zdrowia swojego asa w meczu z Legią, ale zapowiada, że na starcie z Portowcami, powinien być już gotowy.

- Wiemy, że to nasz bezpośredni rywal w tabeli i w niedzielę walka o trzy punkty to podstawa. Pogoń ma dobrą drużynę, przeciwko której trudno się gra w Szczecinie. Mimo remisów grają ostatnio naprawdę nieźle i na pewno będzie to dla nas niełatwy mecz. Musimy jednak zagrać o pełną pulę - podkreśla Mateusz Cetnarski na oficjalnej stronie klubu z Krakowa.