Piłka kobieca. Medyk Konin awansował do półfinału Pucharu Polski. Pogrom 8:0 w ćwierćfinale!

Piłkarki Medyka Konin rozgromiły AZS Wrocław 8:0 w ćwierćfinale Pucharu Polski. W walce o finał rywalkami obrończyń trofeum będzie pierwszoligowy SMS Łódź.
Mistrzynie Polski nie pozostawiły żadnych złudzeń szóstej drużynie tabeli kobiecej ekstraligi. Już do przerwy koninianki prowadziły 5:0. Wynik spotkania otworzyła w 13. minucie Anna Gawrońska, która wykorzystała podanie Natalii Chudzik. Kwadrans później kapitan zespołu podwyższyła na 2:0, a następnie do bramki rywalek trafiły Aleksandra Sikora i Katarzyna Daleszczyk. Jeszcze w pierwszej połowie na listę strzelczyń wpisała się nowa zawodniczka Medyka, Bułgarka Lilianna Kostowa, która na boisko weszła zaledwie minutę wcześniej! Po przerwie Medyk kontynuował ostrzeliwanie bramki wrocławianek. Gole strzeliły Patrycja Balcerzak, Paulina Zawiślak i Agata Tarczyńska.

Takim wysokim zwycięstwem mistrzynie kraju przypieczętowały awans do półfinału Pucharu Polski. Droga do finału, który odbędzie się w maju we Włocławku wydaje się być otwarta, gdyż w półfinale (20 kwietnia) przeciwnikiem Medyka będzie I-ligowy SMS Łódź. W drugiej parze zagrają Górnik Łęczna z Zagłębiem Lubin.

Medyk Konin - AZS Wrocław 8:0 (5:0)

Bramki: Gawrońska 13. i 28. minuta, Sikora 30., Daleszczyk 34., Kostowa 37., Balcerzak 54., Zawiślak 68., Tarczyńska 75.

Medyk: Szymańska - Grad, Sławczewa, Ficzay (78. Grzywińska) - Sikora (56. Zawiślak), Balcerzak, Pakulska, Daleszczyk (36. Kostowa), Chudzik (46. Marszewska) - Gawrońska, Tarczyńska