Kolarki TKK Pacific szlifują formę w Toskanii [ZDJĘCIA]

Massa Carrara w Toskanii to idealne miejsce dla ?Fitnessek? na szlifowanie formy przed zbliżającym się wielkimi krokami kolarskim sezonem.
Zawodowcy kilka dni temu właśnie tu rozpoczęli starty w Europie, m.in. etapówką Tirreno-Adriatico. W tym wyścigu wystartowali Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś (Sky), Łukasz Owsian (CCC) i Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) - wychowankowie TKK Pacific. Tymczasem grupa toruńskich cyklistek Nestle Fitness Cycling Team buduje dyspozycję na malowniczych trasach wokół regionu Massa Carrara.

- Jestem zadowolony z realizacji programu treningowego - mówi Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy zespołu. - Z każdym dniem nasze zawodniczki zdobywają nowe umiejętności. Skupiamy się na doskonaleniu techniki jazdy po górach. Pomogło w tym dopracowanie pozycji i sylwetki na nowych rowerach Giant Liv. Cieszy mnie to, jak układa się współpraca w zespole złożonym z utalentowanych zawodniczek. Jest dobry duch w ekipie. Dziewczyny wzajemnie motywują się i wspierają do efektywnej pracy. Jest przy tym dużo śmiechu i żartów. A to znaczy, że jedziemy we właściwą stronę.

Dwutygodniowe zgrupowanie we Włoszech zakończy cykl przygotowań przed inauguracją sezonu szosowego w kraju. Pierwszy test siły i umiejętności technicznych już na początku kwietnia podczas kryterium w Dzierżoniowie oraz "Ślężańskiego Mnicha" - pomnikowego klasyka w Sobótce. Zanim jednak "Fitnesski" ruszą na wyścigi, 31 marca odbędzie się prezentacja zespołu w nowej siedzibie Klubu.