Przerwane serie Wisły Kraków. Rafał Boguski znów przyniósł szczęście

W Niecieczy piłkarze Wisły Kraków nie tylko po raz pierwszy od ponad czterech miesięcy wygrali mecz w lidze, ale i przerwali kilka innych niechlubnych serii.

Facebook?  | A może Twitter?

5 - w tylu meczach ligowych w tym sezonie do siatki trafił Rafał Boguski. Wisła wszystkie wygrała.

129 - dni czekał Boguski na szóstego gola w sezonie. Kolejną bramkę zdobył dopiero w Niecieczy, po 860 minutach na boisku.

129 - dni upłynęło też od ostatniego zwycięstwa Wisły w ekstraklasie. Poprzednio krakowianie wygrali 6 listopada z Zagłębiem Lubin. Równie długo Wisła czekała też na mecz, w którym zdobędzie co najmniej dwie bramki.

314 - minut na boisku na gola czekał Paweł Brożek. Poprzedniego strzelił w derbach Krakowa.

526 - dni temu po raz ostatni w ekstraklasie wygrał zespół prowadzony przez Dariusza Wdowczyka. 5 października 2014 r. Pogoń Szczecin pokonała 3:0 Zawiszę Bydgoszcz.

1052 - minuty na gola czekał Patryk Małecki. To ponad 17 godzin. Poprzednio trafił do siatki jeszcze jako zawodnik Pogoni. 17 sierpnia pokonał bramkarza Podbeskidzia Bielsko-Biała.

1408 - dni upłynęły od poprzedniej bramki Rafała Wolskiego w polskiej ekstraklasie. Po powrocie do kraju czekał na gola 291 ligowych minut.