Orlen Wisła stoczy bój z Vardarem o ćwierćfinał Ligi Mistrzów

Piłkarze ręczni Orlen Wisły rozpoczynają w środę walkę o pierwszy w historii awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ich rywalem jest mistrz Macedonii Vardar Skopje, z którym nafciarze rywalizowali na tym samym etapie rozgrywek w poprzednim sezonie.
Rok temu podopieczni trenerów Manolo Cadenasa i Krzysztofa Kisiela wygrali przed własną publicznością (32:26). Rozegrali wówczas jeden z najlepszych spotkań w europejskich pucharach. W rewanżu musieli jednak uznać wyższość Macedończyków, którzy u siebie odrobili straty z nawiązką, wygrali różnicą aż 11 bramek. I to oni awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

Płocczanie w tym sezonie Ligi Mistrzów w fazie grupowej rywalizowali z bardzo mocnymi zespołami, m.in. PSG, Veszprem, THW Kiel, SG Flensburg-Handewitt czy HC Zagrzeb. Toczyli wyrównane boje, po których byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki.

Teraz przed meczami w TOP 16 z Vardarem też nie są faworytami. - Najważniejsze jest to, że jesteśmy w stanie rywalizować z każdym zespołem na świecie - podkreślał nie tak dawno trener Manolo Cadenas. A po ostatnim meczu fazy grupowej na Węgrzech Hiszpan tak motywował swoich zawodników: - W następnym etapie Ligi Mistrzów spróbujemy wygrać rundę pucharową. Nie tylko w niej zagrać, ale wygrać.

Nafciarze przystąpią do starcia z Vardarem podbudowani zwycięstwem nad kieleckim Vive (31:27). Ze względu na to, że ligowy klasyk odbył się w niedzielę, płocczanie nie mieli zbyt wiele czasu na przygotowania. We wtorek w samo południe odbyli trening, wcześniej mieli analizę gry rywala na wideo.

Mistrzowie Macedonii przyjechali do Płocka we wtorek. Po zakwaterowaniu w hotelu Herman i obiedzie, po południu odbyli trening w Orlen Arenie. Nie przyjechali kontuzjowani Filip Lazarov i Sergey Gorbok.

Vardar w fazie grupowej odniósł dziewięć zwycięstw, pokonał m.in. kieleckie Vive (34:24), Rhein Neckar Lowen (25:19).

Mecz Orlen Wisły z Vardarem rozpocznie się o godz. 18.30. W sprzedaży są jeszcze bilety w cenie po 25 i 30 zł. Można je kupować w sklepie sportowym Dagna (mieści się w budynku hotelu Petropol, al. Jachowicza 49), sklepie Intersport, sklepie kibica w Orlen Arenie oraz w kasach płockiej hali na półtorej godziny przed rozpoczęciem spotkania.