Lech Poznań. Darko Jevtić: Nie myślę o meczu z Legią, bo czeka nas trudny mecz w Pucharze Polski

- Przed nami bardzo trudny mecz w półfinale Pucharu Polski, dlatego ja jeszcze nie mam w głowie Legii. W tym tygodniu możemy bardzo dużo ugrać - mówi pomocnik Lecha Poznań Darko Jevtić przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec w 1/2 finału Pucharu Polski.
Kibice w całej Wielkopolsce od wielu dni żyją sobotnim meczem z Legią Warszawa w ekstraklasie, tymczasem mistrzów Polski wcześniej czeka pod względem sportowym dużo ważniejsze spotkanie. Starcie z I-ligowym Zagłębiem Sosnowiec o awans do finału Pucharu Polski, którego zdobycie jest najkrótszą drogą do gry w europejskich pucharach. Piłkarze Kolejorza zdają sobie z tego sprawę. - Są dwa mecze w półfinale, ale we wtorek u siebie musimy jak najlepiej zagrać i osiągnąć korzystny wynik przed rewanżem - mówi Darko Jevtić. - Mecz z Legią, który czeka nas w sobotę też będzie ważny i trudny, ale na razie skupiam się na tym pierwszym, z Zagłębiem Sosnowiec.

Szwajcar w ostatnich meczach wyrósł na pierwszoplanową postać w zespole Lecha. W dwóch ostatnich spotkaniach, z Cracovią i Ruchem Chorzów strzelił trzy gole i wypracował dwie inne bramki kolegów z zespołu. - Czuje się dobrze, bo dobrze przepracowałem okres przygotowawczy. Już wtedy czułem się bardzo dobrze na boisku, ale za dużo nie grałem. A wiadomo, że jak grasz to czujesz się jeszcze lepiej - przyznaje Darko Jevtić, który wskoczył do składu Kolejorza dopiero po kontuzji Szymona Pawłowskiego.

- Mam nadzieję, że będę grał i mógł dawać drużynie jeszcze więcej. Próbuję grać jak najlepiej i daję z siebie wszystko. Jak się uda tak jak z Ruchem to cieszy, ale nie zawsze tak idzie. Czasem ja strzelę, czasem Kownaś. Czasem się uda wygrać, czasem przegrywamy i wtedy nie jest dobrze. Każdy z nas musi grać tak, żeby nie mieć do siebie pretensji - dodaje pomocnik Kolejorza.

Czy liczy na to, że będzie grał nawet jeśli do zdrowia wróci Szymon Pawłowski? - Zapytajcie trenera - odparł z uśmiechem Darko Jevtić.

Mecz Lecha Poznań z Zagłębiem Sosnowiec w 1/2 finału Pucharu Polski we wtorek o godz. 18:30 na stadionie przy Bułgarskiej. Rewanż 5 kwietnia w Sosnowcu.