Włókniarz pojedzie na treningi do Zielonej Góry. Sparing zagrożony

Żużlowcy Włókniarza Częstochowa w sobotę 19 marca mieli rozegrać pierwszy sparing na swoim torze. Jeżeli pogoda radykalnie się nie poprawi, test z Falubazem Zielona Góra trzeba będzie jednak odwołać.
We Włókniarzu liczono, że prace związanie z osuszeniem toru rozpoczną się jeszcze w ubiegłym tygodniu, ale nic z tego nie wyszło. Nie dość, że brakowało słońca, to jeszcze od czasu do czasu padał deszcz. Teraz na domiar złego przez kilka dni mają się pojawiać poranne przymrozki i w związku z tym prace znowu się opóźnią. - Pogoda, niestety, nas nie rozpieszcza i z wyjazdem na nasz tor w najbliższych dniach może być problem - przyznaje menedżer Włókniarza Michał Finfa. - Sytuacja jest jednak dynamiczna. Jeżeli nie będzie padać i się ociepli, to niewykluczone, że sobotni sparing dojedzie do skutku. Ale na razie niczego nie możemy zaplanować. Możemy tylko liczyć, że pogoda w końcu dopisze.

Wszystko wskazuje na to, że na pierwsze treningi drużyna wyjedzie do Zielonej Góry. - Jesteśmy umówieni na treningi od środy, a na niedzielę na sparing i liczymy, że ten plan uda się zrealizować - dodaje Michał Finfa.

W Zielonej Górze ma trenować czwórka seniorów Włókniarza Rafał Trojanowski, Daniem Jeleniewski, Artur Czaja i Mateusz Borowicz i grupa juniorów. Obcokrajowcy pierwsze testy (a niektórzy nawet starty), mają już za sobą. Nicolai Klindt wystąpił w Anglii w turnieju Ben Fund Bonanza (zdobył 8 pkt. i zajął 6. miejsce), a Jacob Thorssell trenował w Szwecji. W czwartek on oraz Thomas Jonasson mają rozpocząć z reprezentacją cykl treningów w Niemczech.

- Obcokrajowcy już jeżdżą, a nasi krajowi zawodnicy będą jeździć dosłownie lada godzina. W planach mamy Zieloną Górę, ale bierzemy też pod uwagę kilka innych rozwiązań - podsumowuje Michał Finfa.

Sparingowe plany Włókniarza:

19.03.2016 Eko-Dir Włókniarz - Falubaz Zielona Góra

20.03.2016 Falubaz Zielona Góra - Eko-Dir Włókniarz

22.03.2016 Unia Tarnów - Eko-Dir Włókniarz

25.03.2016 Sparta Wrocław - Eko-Dir Włókniarz (Poznań)

01.04.2016 Eko-Dir Włókniarz - Unia Tarnów

08.04.2016 Eko-Dir Włókniarz - Sparta Wrocław