Dwa zwycięstwa świętokrzyskich młodziczek w biegach przełajowych

Ponad 300 biegaczek i biegaczy rywalizowało w sobotę w Końskich w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików oraz mistrzostwach województwa świętokrzyskiego w biegach przełajowych.

W tych pierwszych zawodach bardzo dobrze spisały się młodziczki Karolina Fiutek z UMKS Nadir Jędrzejów i Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn. Pierwsza była najlepsza na dystansie 1,5 km , a druga na 2,5 km. Świętokrzyscy młodzicy wypadli znacznie gorzej. W rywalizacji z rówieśnikami z województwa łódzkiego miejsce na podium wywalczył tylko Adam Masaczyński z KKL Kielce, który był trzeci w biegu na 2 km.

Łódzkie zdecydowanie wygrało punktację wojewódzką mistrzostw młodziczek i młodzików z dorobkiem 55 pkt. Świętokrzyskie zdobyło 25 pkt. W punktacji klubowej zwyciężył MLUKS Rawa Mazowiecka (15 pkt.), wyprzedzając RKS Łódź (9), Olimp Strawczyn (8) i KKL Kielce (6).