Liga Futsalu. Team Mariusza Kubanka zdobył puchar prezydenta [ZDJĘCIA]

W sobotę zakończyły się zmagania w 22. edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Częstochowy. Najlepsza okazała się ekipa MK Team, która w finale pokonała 3:1 ZIB Barnat Miedźno.
W sobotę w Hali Sportowej "Częstochowa" rozegrano półfinały oraz mecze decydujące o kolejności w rozgrywkach. Pierwsze miejsce zajęła drużyna MK Team, która najpierw ograła w półfinale SGP, a w finale 3:1 ZIB Barnat Miedźno. Finałowy pojedynek nie był jednak dla zwycięzców łatwy. Rywale prowadzili 1:0 i dopiero trafienia w drugiej połowie przesądziły o tym, że to piłkarze MK Team wznieśli puchar prezydenta.

- Te finały i całe rozgrywki to dla nas po prostu fajna zabawa - mówi Jarosław Kostarczyk, najlepszy strzelec rozgrywek (zdobył 13 goli), w przeszłości piłkarz m.in. częstochowskiej Victorii. - Ja w finale goli nie strzelałem, ale dogrywałem piłki kolegom. Na tym to polega, tak funkcjonuje drużyna. Jestem z chłopakami od tego roku, zespół istnieje od ubiegłego, a w tym bronił mistrzostwa.

Nazwa MK to pierwsze litery imienia i nazwiska Mariusza Kubanka, który zorganizował drużynę i jest jej kapitanem. Wszyscy zawodnicy mieszkają w dzielnicy Raków Zachód.

- Większość z nas gra nie tylko w hali, ale również na otwartych boiskach - dodaje Kostarczyk. - W 11-osobowej piłce tworzymy zespół Meblodrewu. Gramy też w reprezentacji Polski oldboyów powyżej 35 lat.

Wyniki:

O 3. miejsce:

SGP - Luminex 0:4

Bramki: Cianciara 2, Warocki, Stępień

O 1. miejsce:

MK Team - ZIB Bernat Miedźno 3:1

Bramki: Mesjasz, Brzoziński, Kubanek - Stępień