Taśma poszła w górę! Jason Doyle siódmy w King's Lynn

W sobotę na dwóch europejskich torach rozegrano pierwsze w tym roku zawody żużlowe. W brytyjskim King's Lynn ścigał się nowy zawodnik Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra Jason Doyle. Australijczyk zajął siódme miejsce w charytatywnym turnieju Ben Fund Bonanza.

Jason Doyle zdobył osiem punktów, wygrał jeden z wyścigów. Ale to było zbyt mało, by znaleźć się w czołówce turnieju. Nie wywalczył również miejsca w wyścigu barażowym, z którego dwóch najlepszych żużlowców awansowało do finału zawodów (dwa miejsca zagwarantowane były dla dwójki najskuteczniejszych zawodników po czterech seriach startów). W barażu wystartowali żużlowcy, którzy podobnie jak reprezentant Australii zdobyli osiem punktów.

W finale najszybszy był (tak, jak we wszystkich swoich startach) Brytyjczyk Craig Cook. Kolejne miejsca na podium zajęli Australijczyk Rory Schlein i Duńczyk Bjarne Pedersen.

Pierwszy start w tym roku źle zakończył się dla Krzysztofa Kasprzaka. Zawodnik gorzowskiej Stali po upadku w drugim swoim starcie został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka.

Żużlowcy w sobotę ścigali się też w niemieckiej miejscowości Wittstock. W turnieju par najlepsi byli Antonio Lindbaeck (Szwecja) i Tobias Kroner (Niemcy).

WYNIKI TURNIEJU BEN FUND BONANZA

1. Craig Cook (Wielka Brytania) - 1. miejsce w finale 12 (3,3,3,3), 2. Rory Schlein (Australia) - 2. miejsce w finale 10 (2,3,2,3), 3. Bjarne Pedersen (Dania) - 3. miejsce w finale 8 (3,3,2,0), 4. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 4. miejsce w finale 8 (3,u,2,3), 5. Chris Harris (Wielka Brytania) 8 (3,3,0,2), 6. Nicolai Klindt (Dania) 8 (1,1,3,3), 7. Jason Doyle (Australia) 8 (2,2,3,1), 8. Ulrich Ostergaard (Dania) 7 (1,3,3,0), 9. Steve Worrall (Wielka Brytania) 7 (3,2,1,1), 10. Josh Bates (Wielka Brytania) 6 (w,0,3,3), 11. Josh Auty (Wielka Brytania) 6 (2,u,2,2), 12. Ryan Douglas (Australia) 5 (0,1,2,2), 13. Richie Worrall (Wielka Brytania) 4 (0,2,0,2), 14. Mads Korneliussen (Dania) 4 (1,2,1,w), 15. Kai Huckenbeck (Niemcy) 4 (1,1,2), 16. Daniel King (Wielka Brytania) 3 (1,1,1), 17. Ben Barker (Wielka Brytania) 2 (0,2,0,0), 18. Simon Stead (Wielka Brytania) 2 (2), 19. Krzysztof Kasprzak (Polska) 2 (2,w), 20. Emil Grondal (Dania) 2 (1,0,0,1), 21. Kevin Doolan (Australia) 2 (1,1,0,0), 22. Kacper Woryna (Polska) 2 (0,1,1).