Ruch Chorzów - Lech Poznań. Jest skład Kolejorza. Na ławce tylko jeden ofensywny zawodnik

Dwóch zmian w porównaniu z poprzednim meczem Lecha Poznań dokonał w pierwszej jedenastce trener Jan Urban. Do składu na pojedynek z Ruchem Chorzów wskoczyli Kebba Ceesay i Maciej Gajos. Po raz pierwszy w osiemnastce znalazł się Robert Gumny.


- Będą rotacje w składzie, bo w ciągu tygodnia czekają nas trzy mecze - mówił przed wyjazdem do Chorzowa trener Jan Urban. Pola manewru nie miał zbyt wielkiego, bo nie mógł zabrać na mecz aż pięciu kontuzjowanych graczy, ale i tak szkoleniowiec mistrzów Polski dokonał zmian w wyjściowej jedenastce.

Jedna była wymuszona, bo niezdolny do gry jest Karol Linetty. Miejsce reprezentanta Polski zajął Maciej Gajos, bohater Kolejorza z meczu z Cracovią. Ponadto Jan Urban zdecydował, że w Chorzowie na ławce rezerwowych usiądzie Tomasz Kędziora, a za niego zagra Kebba Ceesay.

Wśród rezerwowych jedynym ofensywnym piłkarzem jest Sisi.

Skład Lecha Poznań: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Tamas Kadar - Łukasz Trałka, Abdul Tetteh - Gergo Lovrencsics, Darko Jevtić, Maciej Gajos - Dawid Kownacki.

Rezerwowi Lecha Poznań: Krzysztof Kotorowski - Vladimir Volkov, Tomasz Kędziora, Sisi, Maciej Wilusz, Robert Gumny, Dariusz Dudka