Sport.pl

Comarch Cracovia chce zakończyć sprawę

Podopieczni Rudolfa Rohaczka dziś w Sanoku mogą wywalczyć awans do finału Polskiej Hokej Ligi. - To bardzo ciekawa rywalizacja, ale chcemy już ją zakończyć - mówi trener przed szóstym meczem z Ciarko PBS Bankiem.
W drugim półfinale GKS Tychy bez kłopotu pokonał Podhale Nowy Targ, ale starcia Cracovii z Ciarko są dużo bardziej zacięte. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 3:2 dla krakowian, którzy jednak dwa spotkania wygrali po rzutach karnych.

- Jasne, że nerwy są, ale staram się ze spokojem podchodzić do tego wszystkiego. Podczas rzutów karnych już nic przecież zrobić nie mogę. Spodziewałem się, że będzie tyle emocji, bo Ciarko to mocna drużyna. A o tym, że GKS Tychy od dawna czeka w finale i ma więcej czasu na przygotowania, w ogóle nie myślę. Najpierw sami musimy awansować i chcemy to zrobić już w Sanoku - mówi trener Rohaczek

Krakowianie będą osłabieni brakiem Grzegorza Pasiuta. 29-letni napastnik zagrał we wtorkowym meczu w Krakowie, ale tylko przez kilka minut, bo odnowiła mu się kontuzja mięśnia przywodziciela. Pozostali są gotowi do gry.

Jeśli w czwartek w Sanoku Cracovia nie wygra, decydujący siódmy mecz zostanie rozegrany w sobotę w Krakowie.