Komisja Ligi ukarała Śląsk Wrocław za zachowanie kiboli podczas derbów

Poznaliśmy karę jaką Komisja Ligi Ekstraklasy SA nałożyła na Śląsk za używanie przez pseudokibiców podczas sobotnich derbów z Zagłębiem zabronionych materiałów pirotechnicznych.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Wrocławski klub za zachowanie kiboli będzie musiał zapłacić 15 tys. złotych. Poza tym Komisja Ligi nałożyła na Śląska zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców gości na dwa najbliższe spotkania w Kielcach z Koroną i Poznaniu z Lechem. Ponadto wydano też zakaz wyjazdowy dla kibiców Śląska na najbliższy mecz derbowy z Zagłębiem Lubin.

Komisja postanowiła nałożyć też na Zagłębie karę zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców gości w dwóch meczach Ekstraklasy: w kolejnym ligowym spotkaniu oraz w najbliższym pojedynku Śląska z Zagłębiem.

- Komisja Ligi rozumie, że mecze derbowe wywołują szczególne emocje wśród kibiców. Jednak sytuacje z jakimi mieliśmy do czynienia w żadnym stopniu nie będą akceptowane. Tym samym należy podkreślić, że zachowanie kibiców Śląska Wrocław miało wpływ na wymiar kary - komentuje Zbigniew Mrowiec, przewodniczący Komisji Ligi.

Tym samym kary, które Śląsk otrzymał w ostatnich pięciu latach za zachowanie pseudokibiców przekroczyły 700 tys. złotych. Tylko w 2015 roku wrocławski klub stracił z tego powodu prawie 160 tys. złotych.

Skandaliczne zachowanie kiboli podczas derbów Dolnego Śląska. Rzucali butelkami w piłkarzy

Czytaj więcej

Pozostałe wydarzenia, które miały miejsce podczas ostatnich derbów bada policja. Przypomnijmy, że poza odpalaniem zakazanych rac i petard hukowych, kibole obu drużyn podczas spotkania wykrzykiwali wulgarne hasła i śpiewali prymitywne piosenki. Z kolei po końcowym gwizdku szalikowcy Śląska wyzywali trenera Romualda Szukiełowicza, a w zawodników rzucali butelkami i plastikowymi przedmiotami. Kilku pseudokibiców, w tym tzw. gniazdowy (osoba prowadząca doping - przyp. red), zeszli z trybun na teren wokół murawy i zdzierali z piłkarzy koszulki.

Kibole Śląska po derbach zdarli z piłkarzy koszulki. "Nie jesteście godni, aby nosić nasze barwy" [ZOBACZ WIDEO]

Czytaj więcej