Górnik Zabrze liczy na pierwszą wygraną. Wychowanek Lechii ma radę dla Górnika

Górnik Zabrze chce odbić się od dna, a nie ma na to innego sposobu jak wygrana w niedzielnym meczu z Lechią Gdańsk.

Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!Szanse obu drużyn ocenia Jacek Grembocki. To wychowanek Lechii, z którą zdobył Puchar Polski i awansował do Ekstraklasy. Sukcesy odnosił również w koszulce Górnika, z którym wywalczył dwa tytuły mistrza Polski.

- To bardzo ważny mecz dla obu klubów. Wiadomo w jakiej sytuacji jest Górnik, natomiast Lechia bardzo dobrze gra u siebie, ale na wyjazdach przegrała ostatnio sześć meczów z rzędu - przypomina Grembocki. - Myślę, że dobrze znam Lechię, chodzę na mecze tej drużyny. Grają bardzo szybko do przodu, potrafią długo utrzymać się przy piłce. W meczu oddają 18-20 strzałów i to jest bardzo dobry wynik. Ponadto bardzo dobrze grają na skrzydłach. Ale mają też swoje słabości, największą jest słaba formacja obronna i bramkarz - zauważa 7-krotny reprezentant kraju.

Jaki będzie scenariusz niedzielnego spotkania na Arenie Zabrze? - Kto pierwszy strzeli gola, ten ustawi sobie mecz i myślę, że go wygra. Oba zespoły bardzo potrzebują punktów. Zwłaszcza Górnik, który jeszcze nie wygrał w tym roku. Szykuje się nam bardzo ciekawe widowisko piłkarskie - kończy Grembocki.