GKS Katowice. Nowy stadion na 15 tysięcy miejsc, a na hity Stadion Śląski

Marcin Krupa, prezydent Katowic podjął decyzję o rozpoczęciu projektowania miejskiego stadionu piłkarskiego. Środki na ten cel są zabezpieczone w tegorocznym budżecie miasta.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Facebooku. Czy już nas polubiłeś? >>

GKS Katowice nie ma szans na rozwój na przestarzałej Bukowej. Najmocniej o nowy obiekt walczą kibice , ale projekt ma też wsparcie władz miasta. - Wkrótce ogłosimy konkurs architektoniczny. Zależy nam, by uzyskać projekt o jak najlepszych parametrach i wysokiej jakości rozwiązań funkcjonalnych. Dzięki temu dobrze będzie służył mieszkańcom - podkreśla Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic. - Chcemy zaprojektować przy Bukowej stadion na 15 tysięcy miejsc. Podobnej wielkości stadiony powstaną w kilku miastach w naszym regionie. Do komisji konkursowej prezydent Marcin Krupa zaprosił przedstawiciela środowiska kibiców GKS-u Katowice - dodaje Sobula.

W pierwszym etapie inwestycji wybudowany zostanie obiekt na 12 tysięcy miejsc, a jeśli frekwencja na meczach będzie dobra i pojawi się takie zapotrzebowanie - to w drugim etapie inwestycji zostanie dobudowanych 3 tysiące miejsc. Decyzję prezydenta przekazano w środę kibicom GieKSy oraz prezesowi klubu Wojciechowi Cyganowi.

- Mamy to szczęście, że praktycznie po sąsiedzku jest do dyspozycji Stadion Śląski. Jesteśmy przekonani, że przy ważnych i prestiżowych meczach - związanych z nieodległymi, jak mamy nadzieję, sukcesami sportowymi GieKSy, Śląski pomieści wszystkich kibiców klubu chcących oglądać szlagierowe mecze - zaznacza wiceprezydent Sobula.