Chorwat trenerem Wisły? Krunoslav Jurcić rozmawia z klubem

Kruboslav Jurcić prowadzi rozmowy z Wisłą Kraków. Może poprowadzić drużynę już w meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza - pisze ?Dziennik Polski?.
Facebook? » | A może Twitter? »


Kilka dni temu klub oficjalnie zaprzeczał, że kontaktował się z chorwackim szkoleniowcem. Informacje o ofercie z Wisły dementował również sam Jurcić. Teraz obie strony mają nie tylko rozmawiać, ale i być blisko porozumienia.

Według "Dziennika Polskiego" jedynym problemem są warunki, na których Chorwat ma opuścić dotychczasowy klub, czyli NK Maribor. Jurcić stracił pracę w Słowenii 29 lutego, ale nie dogadał się jeszcze z poprzednim pracodawcą w kwestiach finansowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, może poprowadzić Wisłę już w poniedziałek w meczu z Termaliką.

Jurcić ma 46 lat, prowadził m.in. Slaven Belupo i Dinamo Zagrzeb. Jako piłkarz występował w klubach Serie A, a z reprezentacją zdobył brązowy medal mistrzostw świata we Francji w 1998 roku.

Wcześniej kandydatem numer jeden na nowego trenera Wisły był Franciszek Smuda. Po protestach części kibiców zrezygnował jednak z ponownego objęcia zespołu.