Romuald Szukiełowicz odchodzi ze Śląska. Nowym trenerem Mariusz Rumak

Romuald Szukiełowicz nie jest już trenerem Śląska. W środę szkoleniowiec pożegnał się z drużyną - informuje oficjalna strona wrocławskiego klubu. Nowym szkoleniowcem Śląska został Mariusz Rumak, który podpisał ze Śląskiem kontrakt na półtora roku.
Znajdź nas na Facebook'u | Ćwierkamy też na Twitterze


Od kilku dni niemal pewnym było, że Szukiełowicz nie utrzyma posady trenera Śląska. Choć 67-letni szkoleniowiec rozpoczął pracę w klubie z Oporowskiej od trzech ligowych zwycięstw, ostatnie tygodnie były w wykonaniu wrocławskiej drużyny bardzo słabe. W zaległym wtorkowym meczu Śląsk przegrał z Piastem w Gliwicach 0:1, ale tak naprawdę decyzję o zwolnieniu Szukiełowicza podjęto już po derbowym spotkaniu z Zagłębiem, które wrocławianie przegrali w słabym stylu 0:2.

Poza Szukiełowiczem ze Śląskiem pożegnali się również asystent trenera Zbigniew Mandziejewicz i trener bramkarzy Janusz Jedynak.

Śląsk na cztery kolejki przed końcem pierwszej fazy sezonu zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Nad ostatnim Górnikiem Zabrze ma tylko cztery punkty przewagi.

Kibole Śląska po derbach zdarli z piłkarzy koszulki. "Nie jesteście godni, aby nosić nasze barwy" [ZOBACZ WIDEO]

Czytaj więcej

Nowym szkoleniowcem Śląska został Mariusz Rumak, który podpisał półtoraroczny kontrakt. 38-letni trener ma za sobą pracę w Lechu Poznań i Zawiszy Bydgoszcz. Drugim trenerem zostanie Dariusz Dudek, brat byłego golkipera m.in. Realu Madryt i Liverpoolu Jerzego Dudka. Z kolei trenerem bramkarzy zostanie Waldemar Grzanka, który dotychczas pracował z trzecioligowymi rezerwami Śląska. W sztabie szkoleniowym pozostał Dariusz Sztylka.

- Zarząd klubu prowadzi rozmowy w sprawie rozwiązania umowy z trenerem pierwszego zespołu Śląska Romualdem Szukiełowiczem. Jeżeli rozmowy zakończą się pozytywnie, potwierdzam, że nowym trenerem klubu zostanie Mariusz Rumak - mówi "Wyborczej" w środę rano Włodzimierz Patalas, sekretarz miasta i przewodniczący rady nadzorczej Śląska.

Gratulacje nowemu trenerowi Śląska zdążył już za pośrednictwem Twittera złożyć prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas i dziel się opiniami.
Jeśli chcesz zainteresować nas ciekawym tematem, pisz na: listy@wroclaw.agora.pl