Sportowcy ze stypendiami. Dostaną od 150 do 1200 zł miesięcznie

Aż 216 zawodników białostockich klubów sportowych otrzyma w tym roku stypendia sportowe i stypendia olimpijskie Prezydenta Miasta Białegostoku.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski przyznał łącznie 234 stypendia. W puli tej jest 215 stypendiów sportowych i 19 stypendiów olimpijskich. Wszystkie za wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym w 2015 roku. uzyskane przez zawodników białostockich klubów sportowych.

- Mam nadzieję, że nasi stypendyści przysporzą nam dumy i radości z kolejnych sukcesów sportowych - mówił prezydent Truskolaski przyznając kilka ze stypendiów. - Tego życzymy im i sobie.

Wysokość stypendium jest uzależniona od osiągnięcia sportowego uzyskanego w 2015 roku. W przypadku stypendium sportowego jest to kwota od 150 zł do 800 zł miesięcznie brutto. Najwyższe stypendium olimpijskie w kwocie 1200 zł miesięcznie brutto otrzyma dwoje zawodników KS "Podlasie" Białystok: Kamila Lićwinko (skok wzwyż) i Wojciech Nowicki (rzut młotem). Wysokość stypendium dla pozostałych kandydatów do wyjazdu na najbliższe Igrzyska Olimpijskie to 800 zł miesięcznie brutto.

Stypendia sportowe w dyscyplinach indywidualnych zostały przyznane na okres całego 2016 r., natomiast stypendia sportowe w dyscyplinach zespołowych oraz stypendia olimpijskie - na okres I półrocza 2016 r. tj. do 30 czerwca. Łączna wartość przyznanych stypendiów wynosi 945 900 zł.

Lista osób, które otrzymają stypendia sportowe oraz stypendia olimpijskie

STYPENDIA SPORTOWE

Dyscypliny zespołowe stypendium sportowe na okres 01.01.2016 r. - 30.06.2016 r.

UKS DOJLIDY Białystok (tenis stołowy)Kwota miesięczna
Meng Zhen300 zł
Piotr Chmiel300 zł
Przemysław Walaszek250 zł
Kamil Małyszko250 zł
Szymon Wyszyński250 zł
DTS HELIOS Białystok

Radosław Niwiński200 zł
Jacek Stefanowicz200 zł
Tomasz Koniczek200 zł
Przemysław Siuchno200 zł
Mateusz Grabowski200 zł
Konrad Niegowski200 zł
Piotr Mystkowski200 zł
Bartosz Łuckiewicz200 zł
Patryk Dłuski200 zł
Adrian Niegowski200 zł
Marcin Pieciul200 zł
Jakub Budźko200 zł
MOKS Słoneczny Stok (futsal)

Adrian Citko300 zł
Krystian Dawidziuk300 zł
Daniel Gajdziński300 zł
Michał Osypiuk300 zł
Jakub Szatyłowicz300 zł
Patryk Hryckiewicz300 zł
Emil Samojło300 zł
Mateusz Lisowski300 zł
Bartosz Iwaniuk300 zł
Adrian Packiewicz300 zł
Mateusz Nakielski300 zł
Marcin Firańczyk300 zł
KS GALAXY Białystok (tenis stołow)

Lizaveta Karasiova200 zł
Kinga Gilewska200 zł
Jarosław Żołądkowski200 zł
Kamil Zdzienicki200 zł
UKS SOVIT Białystok (tenis stołowy)

Gabriela Dyszkiewicz300 zł
Ren Bingran300 zł
Katarzyna Laryna300 zł


Dyscypliny indywidualne stypendium Sportowe na okres 01.01.2016 r.- 31.12.2016 r.

Golden Boxing Gym (boks)

Maciej Gryka250 zł
Natalia Werda250 zł
KS "PODLASIE" Białystok (lekkoatletyka)

Kamila Lićwinko800 zł
Wojciech Nowicki800 zł
Kamil Kryński700 zł
Damian Czykier700 zł
Daria Katarzyna Zabawska700 zł
Paulina Mikiewicz-Łapińska600 zł
Ewelina Popowska600 zł
Kamil Bijowski600 zł
Marcin Jabłoński600 zł
Piotr Milewski600 zł
Damian Nowicki600 zł
Krzysztof Szalecki600 zł
Artur Wasilewski600 zł
Klaudia Kardasz400 zł
Mariusz Ambroziak250 zł
Damian Bartnowski250 zł
Maciej Bielawiec250 zł
Sylwia Chodorowska250 zł
Bartosz Chojnowski250 zł
Sylwia Ciołko250 zł
Artur Dakowicz250 zł
Monika Dmochowska250 zł
Kuba Piotr Głuchowski250 zł
Marlena Gola250 zł
Anna Jaroszewicz250 zł
Paulina Kajewska250 zł
Adrian Kamiński250 zł
Ewa Korniluk250 zł
Mateusz Łaniewski250 zł
Karolina Marta Łozowska250 zł
Sandra Dominika Malinowska250 zł
Arkadiusz Margol250 zł
Karolina Markiewicz250 zł
Jakub Moskal250 zł
Urszula Polak250 zł
Katarzyna Rutkowska250 zł
Radosław Sacharczuk250 zł
Barbara Skrzypko250 zł
Mateusz Strzeszewski250 zł
Maciej Stukan250 zł
Paweł Suproń250 zł
Gabriel Szczecina250 zł
Adam Wasilewski250 zł
Mateusz Wielgus250 zł
Magdalena Żebrowska250 zł
MKS Juvenia Białystok (pływanie)

Szymon Eryk Zawadzki250 zł
Szymon Awruk250 zł
Paweł Królik250 zł
Katarzyna Giedzicz250 zł
Tomasz Dawid Bocheń250 zł
UKS KALIBER (strzelectwo sportowe)

Żaneta Iwaszuk700 zł
Kamila Rybińska600 zł
Paweł Pietruk600 zł
Agata Gołębiewska250 zł
Katarzyna Bielkiewicz250 zł
Adam Kuczyński250 zł
Maciej Kuć250 zł
Piotr Pacuk250 zł
Mateusz Pierko250 zł
Marta Magnuszewska250 zł
Adam Patryk Miastkowski250 zł
Adrian Zajkowski250 zł
Paweł Marcin Porwisiak250 zł
Kinga Szewc250 zł
Rafał Gerard Chojnowski250 zł
ŁKS JUVENIA Białystok (short track)

Patrycja Maliszewska600 zł
Bartosz Konopko500 zł
Natalia Maliszewska500 zł
Magdalena Warakomska500 zł
Nicola Mazur500 zł
Agnieszka Tawrel500 zł
Grzegorz Gawryluk500 zł
Patrycja Rokicka300 zł
Patrycja Markiewicz300 zł
Rafał Anikiej300 zł
Karolina Miłkowska300 zł
Gabriela Topolska300 zł
Kamila Karczyńska300 zł
Krystian Korecki300 zł
Karol Nieścier300 zł
Wojciech Kamieński300 zł
Wojciech Kraśnicki300 zł
Szymon Wilczyk300 zł
Paweł Adamski300 zł
Łukasz Kuczyński300 zł
Jakub Maliszewski300 zł
Bartosz Bielecki300 zł
Michał Skorulski300 zł
Jakub Borowski150 zł
Rafał Kiluk150 zł
Marcin Michalis150 zł
Białostocki Klub Karate Shotokan WSF

Zuzanna Pietrakowska300 zł
Urszula Tokajuk300 zł
PSSON START Białystok

Joanna Mendak600 zł
Anna Omielan600 zł
Rafał Czuper600 zł
Barbara Tomczuk300 zł
Jakub Busłowski300 zł
Łukasz Drabiuk300 zł
Marcin Łaszkiewicz300 zł
Justyna Grzegorczyk300 zł
Rafał Kalinowski300 zł
Janusz Kondracki300 zł
Patryk Woronowicz300 zł
Andrzej Giedrojć-Juraha300 zł
Krzysztof Wojtach300 zł
Juliusz Trochimczuk300 zł
Jakub Kozłowski300 zł
Patryk Piechowski300 zł
Robert Wilkowski300 zł
Kamil Gołębski300 zł
Bogusław Kraszewski300 zł
Anna Szotko300 zł
Artur Rubaszewski300 zł
Grzegorz Karpacz300 zł
Agnieszka Pytel300 zł
Joanna Szubzda300 zł
Michał Storonowicz300 zł
Dominika Małaszkiewicz150 zł
Piotr Matejczyk150 zł
MUKS Stoczek 45 Białystok (szachy)

Oliwia Kiołbasa300 zł
UKS TRZYNASTKA Białystok (szermierka)

Marta Mazurek250 zł
UKS 19 BOJARY (lekkoatletyka)

Martyna Dąbrowska600 zł
Katarzyna Sokólska500 zł
Klaudia Konopko500 zł
Sylwia Kasjanowicz500 zł
Aneta Szydłowska250 zł
Białostocki Klub Sportowy HETMAN (boks)

Mateusz Tryc600 zł
Beata Koroniecka600 zł
Patrycja Bartoszko600 zł
Mateusz Figiel600 zł
Patrycja Borys400 zł
Mateusz Ramotowski250 zł
Hubert Perz250 zł
Ewelina Cieśluk250 zł
Paulina Borysiewicz250 zł
Agnieszka Bukłaho250 zł
SKS CRESOVIA (kajakarstwo)

Sylwia Szczerbińska600 zł
Andrzej Charytoniuk600 zł
Michał Mróz600 zł
Podlaskie Stowarzyszenie Muaythai i K-1 (boks tajski)

Patryk Borowski-Beszta300 zł
Białostocki Klub Karate Kyokushin KANKU (karate kyokushin)

Diana Sakowicz300 zł
UAKS PODLASIE (zapasy)

Dariusz Ryżykow600 zł
Rafał Adrian Obrycki250 zł
UKS DOJLIDY Białystok (tenis stołowy, kajakarstwo)

Paweł Florczak700 zł
Rafał Rosolski600 zł
Karolina Karolczuk600 zł
Sandra Skowrońska600 zł
Magdalena Krukowska600 zł
Weronika Mielnicka250 zł
UKS HUBAL Białystok (badminton, łucznictwo, narciarstwo biegowe)

Ewa Piotrowska600 zł
Nadieżda Zięba600 zł
Robert Mateusiak600 zł
Mateusz Dubowski600 zł
Adrian Dziółko600 zł
Michał Rogalski600 zł
Edyta Tarasewicz600 zł
Aleksander Jabłoński400 zł
Paweł Stanisław Śmiłowski400 zł
Zuzanna Ćwiklińska250 zł
Mateusz Biernacki250 zł
Konrad Baranowski250 zł
Magda Konieczna250 zł
Karolina Janowska250 zł
Krzysztof Jakowczuk250 zł
Maciej Dąbrowski250 zł
Agata Jolanta Dakowicz250 zł
Magda Kułakowska250 zł
Paulina Owczarczuk250 zł
Michał Śmiłowski250 zł
KAISHO Karate Klub (karate WKF)

Szymon Ołowski300 zł
KS GALAXY Białystok (tenis stołowy)

Klaudia Nawrocka250 zł
Białostocki Klub Taekwondo "Huzar" (taekwondo olimpijskie)

Justyna Osiecka600 zł
Renata Kim600 zł
Karolina Kochanowska600 zł
Dariusz Jankowski600 zł
Mariusz Jerzy Mosiej600 zł


STYPENDIA OLIMPIJSKIE na okres 01.01.2016 r. - 30.06.2016 r.

KS "PODLASIE" Białystok (lekkoatletyka)Kwota miesięczna
Kamila Lićwinko1200 zł
Wojciech Nowicki1200 zł
Kamil Kryński800 zł
Damian Czykier800 zł
Daria Katarzyna Zabawska800 zł
UKS KALIBER (strzelectwo sportowe)

Żaneta Iwaszuk800 zł
Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne "Badders-Club" (badminton)

Anna Narel-Ościłowicz800 zł
PSSON START Białystok (pływanie, tenis stołowy)

Joanna Mendak800 zł
Anna Omielan800 zł
Rafał Czuper800 zł
UKS 19 BOJARY (lekkoatletyka)

Martyna Dąbrowska800 zł
Katarzyna Sokólska800 zł
Sylwia Kasjanowicz800 zł
UKS DOJLIDY Białystok (kajakarstwo)

Rafał Rosolski800 zł
Paweł Florczak800 zł
UKS HUBAL Białystok (badminton)

Nadieżda Zięba800 zł
Robert Mateusiak800 zł
Adrian Dziółko800 zł
Michał Rogalski800 zł