Włókniarz Częstochowa. Memoriał Idzikowskiego i Czernego będzie miał swoją rangę

Wiadomo już, że tegoroczny Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego odbędzie się w sobotę 30 kwietnia. - Ta impreza ma swoją wartość i nie może być podpinana pod inne. To tradycja, którą trzeba podtrzymywać i my będziemy to robić - mówi prezes Włókniarza Częstochowa Michał Świącik.
Stowarzyszenie CKM Włókniarz Częstochowa było organizatorem dwóch ostatnich edycji Memoriału Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Przed rokiem turniej poświęcony pamięci dwóch tragicznie zmarłych żużlowców, otworzył sezon, dwa lata temu podsumował. Teraz będzie ważną pozycją w terminarzu imprez organizowanych na stadionie przy ul. Olsztyńskiej. Odbędzie się w sobotę 30 kwietnia, w przeddzień wyjazdowego meczu Włókniarza z Polonią Bydgoszcz.

- Nie mamy jeszcze konkretnych planów jeśli chodzi o listę startową, ale z pewnością znajdą się na niej ciekawe nazwiska - przekonuje prezes Michał Świącik. - Dzięki dobrym kontaktom z klubami z Wrocławia czy Zielonej Góry możemy zaskoczyć kibiców. Ale na niespodzianki jest jeszcze za wcześnie. Teraz mogę przekazać dobrą wiadomość na osób, które są na emeryturze. Wszystkie będą mogły wejść na te zawody gratis. Nie mają takiej możliwości w przypadku meczów ligowych, ale memoriał zobaczą za darmo. To taki ukłon w stosunku do naszych starszych kibiców.