Kiedy i gdzie żużlowcy Włókniarza wyjadą na tor? Jest plan awaryjny

Jeszcze kilka dni temu tor na stadionie Włókniarza pokrywała warstwa śniegu, teraz po śniegu nie ma już śladu, ale przygotowanie nawierzchni uniemożliwiają częste opady deszczu. Pod znakiem zapytania stoją więc pierwsze treningi i zaplanowane na przyszły tydzień mecze towarzyskie.
Rywalizację w Nice Polskiej Lidze Żużlowej Włókniarz rozpocznie 28 marca od wyjazdowego meczu z Polonią Piła. Zanim jednak żużlowcy rozpoczną walkę o punkty, mieli rozegrać kilka meczów kontrolnych. Dziś nie wiadomo, czy do nich dojdzie. Pogoda jest kapryśna, często padają deszcze.

- Jedyny plus jest na razie taki, że od dawna nie ma mrozu i nie będziemy musieli czeka aż tor odmarznie. Jest jednak mokro i trudno powiedzieć, kiedy nawierzchnia wyschnie i będzie można na niej trenować - tłumaczy trener Włókniarza Józef Kafel.

Pierwszy mecz kontrolny zaplanowano na 19 marca. Rywalem biało-zielonych mają być żużlowcy ekstraligowego Falubazu Zielona Góra. Wykluczone jednak, aby szkoleniowcy Włókniarza pozwolili zawodnikom na starty spod taśmy bez treningu.

- Wiadomo, że 5-6 dni przed pierwszym sparingiem trzeba wyjechać na tor, więc myślę, że tydzień przed zaplanowanym spotkaniem kontrolnym możemy podjąć decyzję o jego przełożeniu. Pogoda ma jednak to do siebie, że lubi się zmieniać, dlatego będziemy czekać i liczyć, że się poprawi - dodaje menedżer Włókniarza Michał Finfa. - Gdyby się nie udało wyjechać na nasz tor, będziemy mogli skorzystać ze stadionów w Gorican oraz Krsko. Pozostaje jedynie kwestia dogadania odpowiedniego terminu.

Harmonogram sparingów Włókniarza:

19.03.2016 Eko-Dir Włókniarz - Falubaz Zielona Góra

20.03.2016 Falubaz Zielona Góra - Eko-Dir Włókniarz

22.03.2016 Unia Tarnów - Eko-Dir Włókniarz

25.03.2016 Sparta Wrocław - Eko-Dir Włókniarz (Poznań)

01.04.2016 Eko-Dir Włókniarz - Unia Tarnów

08.04.2016 Eko-Dir Włókniarz - Sparta Wrocław