Podsumowanie inauguracyjnej kolejki w II lidze

Udana inauguracja Radomiaka Radom wprawiła kibiców Zielonych w euforię, ale nie tylko. Jak się okazało radomianie awansowali w tabeli II ligi na szóste miejsce.

Zaledwie trzynaście goli zdobyli piłkarze II ligi w siedmiu meczach 20. kolejki. Najwięcej z nich padło w hicie tej serii w Mielcu. Miejscowa Stal - lider rozgrywek pokonała 3:1 Znicza Pruszków a dwa gole zaliczył Andreja Prokić.

W innym ciekawym i stojącym na niezłym poziomie meczu Radomiak wygrał z mającym chrapkę na awans Rakowem. Decydujący gol padł po strzale wprowadzonego po przerwie Krystiana Putona, a Maciej Mielcarz piłkę musiał wyciągać w 89. minucie.

Takim samym wynikiem co w Radomiu zakończyły się również lokalne derby w Tarnobrzegu. Gol z karnego strzelony przez Konrada Stępnia spowodował, że to Siarka pokonała Stal Stalowa Wola.

W ostatnim meczu, kończącym tę serie gier najbliższy rywal Zielonych - Błękitni Stargard okazali się lepsi na wyjeździe od Nadwiślana Góra. Bramki w tym pojedynku zdobywali - Paweł Lisowski i Bartosz Flis.

Wyniki 20. kolejki: ROW Rybnik - GKS Tychy 0:0, Olimpia Zambrów - Polonia Bytom 1:0, Wisła Puławy - Puszcza Niepołomice 1:1, Stal Mielec - Znicz Pruszków 3:1, Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0, Radomiak Radom - Raków Częstochowa 1:0, Nadwiślan Góra - Błękitni Stargard 1:2, Kotwica Kołobrzeg - Legionovia Legionowo 1:0, Okocimski Brzesko - Gryf Wejherowo 0:3 (walkower) - Okocimski wycofał się z ligi.