Bezkonkurencyjna Kamila Lićwinko

Kamila Lićwinko bez najmniejszych problemów wywalczyła w niedzielę tytuł halowej mistrzyni Polski w skoku wzwyż. Na zawodach w Toruniu medale zdobyli również inni reprezentanci województwa podlaskiego.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Kamila Lićwinko była oczywiście faworytką konkursu skoku wzwyż. Zawodniczka Podlasia Białystok w kraju nie ma obecnie w zasadzie żadnej konkurencji. W niedzielę to potwierdziła. Wygrała z wynikiem 194 cm. Lićwinko próbowała też pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokościach 199 cm i 203 cm, ale próby były nieudane.

- Może wynik nie jest rewelacyjny, ale na tym też zależało żeby oszczędzać siły na Portland - mówiła po konkursie Lićwinko, która w Portland będzie bronić tytułu halowej mistrzyni świata.

Medal skoczkini wzwyż nie był jedynym wywalczonym przez przedstawicieli województwa podlaskiego w Toruniu. Srebrny krążek w pchnięciu kulą zdobyła Klaudia Kardasz. Zawodniczka Podlasia Białystok uzyskała wynik 16,76 m i to jest jej nowy rekord życiowy. Miejsce na drugim stopniu podium zajęła również Paulina Mikiewicz-Łapińska (Podlasie) w biegu na 800 metrów (2:09,16). Brązowy medal w skoku wzwyż przypadł natomiast Piotrowi Milewskiemu. Zawodnik Podlasia pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 216 cm i ustanowił nowy rekord życiowy. "Życiówki" były też u sprinterek. Trzecia na 60 metrów była Katarzyna Sokólska (UKS 19 Bojary Białystok, 7,41 s), czwarta Ewelina Popowska (Podlasie, 7,42 s), a szósta Klaudia Konopko (Bojary, 7,47 s).

Tuż za podium, na czwartej pozycji, w finale na 60 metrów przez płotki uplasował się natomiast Damian Czykier (Podlasie, 7,95 s). Na 200 metrów czwarta była Ewelina Popowska (Podlasie, 24,51 s), a piąta Sylwia Kasjanowicz (Bojary, 24,60 s). Czwarte miejsce na 3000 metrów zajęła natomiast Katarzyna Rutkowska (Podlasie, 9:28,03), a piąte Justyna Korytkowska (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża, 9:33,96 - rekord życiowy). Na czwartej pozycji uplasowała się też sztafeta 4x400 metrów kobiet Podlasia, która pobiegła w składzie: Paulina Kajewska, Marlena Gola, Karolina Łozowska, Paulina Mikiewicz-Łapińska.