Remis w sparingu Skry Częstochowa z Polonią Poraj

W ostatnim przed rozpoczęciem rundy wiosennej sparingu częstochowska Skra zremisowała z Polonią Poraj.

Pierwsza połowa toczyła się przy zdecydowanej przewadze Skry. Polonia od początku w głębokiej defensywie broniła się przed utratą gola. Bramka dla Skry padła jednak bardzo szybko. Już w 12. minucie po stałym fragmencie gry zdobył ją Dawid Witkowski. Skra miała jeszcze kolejne sytuacje do podwyższenia wyniku, ale na przerwę schodziła prowadząc 1:0. W drugiej połowie Polonia zagrała znacznie odważniej, stwarzała sytuacja, była częściej w posiadaniu piłki.

Wyrównujący gol padł po rzucie karnym za zagranie ręką w polu karnym, po którym Sławomir Piwiński skutecznie wykonał jedenastkę. Oba zespoły zagrały w końcówce odważniej, miały okazje strzeleckie, ale bramki nie padły. Za tydzień Skra zagra już o punkty, a jej rywalem będzie LZS Piotrówka.

Skra Częstochowa - Polonia Poraj 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Witkowski (12.), 1:1 Piwiński (64. karny)

Skra Częstochowa: Kosut (46. Woszczyna) - Mastalerz, Witkowski, Woldan (70. Błaszkiewicz), Tomczyk (60. Gołuch) - Musiał (70. Kowalczyk), Olejnik, Zaradny (70. Niedbała), Marek (46. Dikof), Mularczyk (70. Andrzejewski), Nowak (70. Płaza)

Polonia Poraj: Kępka (Łatka), Konieczko (Nowak), Płatkowski (Krajza), zaw. testowany (Świerk), Leszczyński, Sobala, Psonka (Nietresta) Piwiński, Witczyk (Woźniak), Kowalski, Rodrigues (Swatek)