Świetny weekend piłkarzy wypożyczonych z Lecha Poznań. Gol Thomalli, asysta Formelli, pierwsze minuty Bednarka

Wypożyczony z Lecha Poznań do Arki Gdynia Dariusz Formella zaliczył asystę w zwycięskim 2:0 meczu z GKS-em Katowice. Z kolei Jan Bednarek zaliczył pierwsze w tym roku minuty w barwach Górnika Łęczna. W barwach Chrobrego Głogów pełne 90 minut rozegrał Szymon Drewniak.
W weekend rozegrano pierwszą wiosenną kolejkę I ligi. W inauguracyjnym pojedynku od razu trafiły się derby - Chrobry Głogów podejmował Miedź Legnica. I choć to goście pierwsi zdobyli bramkę, to jednak zawodnicy Chrobrego cieszyli się ze zwycięstwa 2:1. Pełne 90 minut w składzie głogowian rozegrał wypożyczony z Lecha Poznań Szymon Drewniak, który przez sporą część okresu przygotowawczego leczył uraz.

Swój debiut w nowych-starych barwach zaliczył Dariusz Formella. Wychowanek Arki Gdynia po trzyletnim pobycie w Lechu został wypożyczony do swojego rodzimego klubu. W niedziele gdynianie mierzyli się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Mecz zakończył się zwycięstwem Arki 2:0, a Formella w 36. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Pawła Abbotta.

Pierwsze minuty w tym roku rozegrał Jan Bednarek. 20-letni obrońca wypożyczony z Lecha do Górnika Łęczna kończył minioną rundę jako podstawowy zawodnik swojej drużyny, ale wiosną ani razu nie pojawił się w wyjściowym składzie. W sobotnim spotkaniu Górnika z Termaliką został wprowadzony na boisko w przerwie i zaprezentował się z dobrej strony. Łęcznianie przegrali 1:2, ale trener Szatałow nie mógł mieć do Bednarka pretensji. Niewiele brakowało, a wychowanek Lecha zaliczyłby asystę przy trafieniu Świerczoka na 2:2, ale napastnik Górnika w doskonałej sytuacji uderzył prosto w Pilarza.

Swoją drugą tegoroczną bramkę w 2. Bundeslidze zdobył Denis Thomalla. Napastnik wypożyczony z Lecha do Heidenheim jest w świetnej formie - w ostatnim meczu z RB Lipsk zaliczył asystę, a w niedzielnym spotkaniu przeciwko St. Pauli w 71. zdobył bramkę na 1:0. Heidenheim zwyciężyło ostatecznie 2:0 i zajmuje obecnie siódme miejsce w drugiej lidze niemieckiej.