Ruch Chorzów. Łukasz Surma ma powody do dumy, ale do Nieroby mu daleko

W ostatnim meczu z Cracovią Łukasz Surma zanotował 250. występ w barwach Ruchu Chorzów. Doświadczony pomocnik jest tym samym 22. zawodnikiem w historii klubu, któremu udało się osiągnąć tak pokaźną liczbę gier w niebieskiej koszulce.

Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!Pierwszym piłkarzem Ruchu, który osiągnął pułap 250. spotkań w chorzowskim zespole, był Ryszard Wyrobek. Swój 250. mecz legendarny bramkarza zanotował wiosną 1961 roku, a swój bilans wyśrubował ostatecznie do 271. gier. Później do Wyrobka dołączali kolejni wybitni zawodnicy: Antoni Nieroba, Eugeniusz Faber, Bernard Bem, Bronisław Bula, Zygmunt Maszczyk, czy syn Wyrobka - Jerzy. W tym elitarnym gronie znaleźli się również obecni trenerzy Ruchu - Waldemar Fornalik i Marek Wleciałowski. Ten drugi, wraz z Mariuszem Śrutwą i Krzysztofem Bizackim, "dobił" do 250. występów w XXI wieku.

Absolutnym rekordzistą jest Nieroba, który rozegrał aż 401 meczów. Tuż za nim znajduje się Bula z tylko dwoma występami mniej. Na najniższym stopniu podium uplasował się "Zyga" Maszczyk. W sumie tylko 10. piłkarzy zanotowało co najmniej 300 spotkań w barwach Ruchu.

Więcej tutaj.