AZS, Raków i Włókniarz dostaną 3,5 mln na promocję miasta przez sport

Trzy najsilniejsze częstochowskie kluby: siatkarski AZS, piłkarski Raków i żużlowy Włókniarz otrzymają w sumie 3,5 mln złotych na promocję miasta poprzez sport. Umowa z tym pierwszym została już podpisana.
Siatkarze AZS-u będą promowali Częstochowę m.in. poprzez udział w Profesjonalnej Lidze Piłki Siatkowej. Na realizację tego zadania dostaną od miasta milion złotych brutto. To o 100 tys. zł więcej niż przed rokiem.

Zarząd klubu zawarł z miastem umowę, która zakłada m.in. prezentację filmu promującego Częstochowę, ekspozycję logotypów i strony internetowej miasta podczas rozgrywek siatkarskich (zarówno na banerach reklamowych, jak i strojach zawodników), umieszczenie w swoim portalu linka do strony www.czestochowa.pl, a także kreowanie pozytywnego wizerunku Częstochowy, czy udział sportowców w miejskich imprezach dla mieszkańców.

Miasto wkrótce podpisze również umowy na promocję miasta poprzez sport żużlowy i piłkę nożną. Na realizację tych dwóch pozostałych umów w budżecie miasta zaplanowana jest kwota 2,5 mln złotych. Pieniądze trafią do Włókniarza, który po roku przerwy wraca do ligowej rywalizacji (ma otrzymać 1 mln zł) i rozpoczynającego drugą część batalii o awans do I ligo Rakowa (1,5 mln). To informacje nieoficjalne, ale właśnie takim podział środków sugerowali miejscy radni.