1. liga. Porażka Miedzi Legnica w Głogowie na inaugurację rundy wiosennej

W derbowym starciu w Głogowie, inaugurującym rundę wiosenną rozgrywek I ligi, Miedź przegrała z Chrobrym 1:2. Losy spotkania rozstrzygnął stoper Kevin Lafrance, który zimą przeniósł się z Legnicy do Głogowa.
Miedź otworzyła wynik już w 4. min. Z boku pola karnego Chrobrego faulowany był Tadas Labukas. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował przed bramkę Łukasz Garguła, a Labukas głową strącił ją do siatki, powodując wybuch radości w sektorze zajmowany przez ponad pół tysiąca fanów z Legnicy. Legniczanie poszli za ciosem i powinni podwyższyć prowadzenie, bo mieli ku temu dobre sytuacje. W 7. min Petteri Forsell dostał dobrą piłkę w pole karne, ale z ostrego kąta uderzył tylko w boczną siatkę. W 10. min Fin dośrodkował w pole karne, a Tomasz Midzierski główkował tuż nad bramką. W kolejnych akcjach blisko szczęścia byli także Garguła i Damian Rasak.

W 25. min pierwszy celny strzał na bramkę Miedzi oddali gospodarze, a konkretnie Mateusz Machaj, ale Paweł Kapsa był na posterunku. Minutę później musiał skapitulować. Po kontrze Chrobrego prawym skrzydłem, do piłki zagranej w pole karne przez Ilkowa-Gołąba dopadł Maciej Górski i z bliska wpakował ją do bramki.

W drugiej połowie oba zespoły kilka razy groźnie atakowały, ale padła tylko jedna bramka, rozstrzygająca losy spotkania. W 65. min gospodarze mieli rzut rożny. Piłka została zagrana na 20 metr, skąd jeden z gospodarzy strzelał w gąszcz nóg ustawionych przed nim zawodników, piłka po drodze trafiła jeszcze Lafrance`a i zmieniła kierunek lotu, zupełnie myląc bezradnego Kapsę.

- Rozegraliśmy dobre zawody, stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji, szkoda że strzeliliśmy tylko jedną bramkę. Nie mam pretensji do zawodników, bo zaprezentowaliśmy się dobrze, a z meczu na mecz będzie to wyglądało lepiej. Liczę, że w kolejnych meczach, tworząc tyle sytuacji, zdobędziemy więcej bramek - podsumował trener Ryszard Tarasiewicz.

Chrobry Głogów - Miedź Legnica 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 - Labukas (4.), 1:1 - Górski (26.), 2:1 - Lafrance (65.)

Chrobry: Szymański - Ilków-Gołąb, Horoszkiewicz, Lafrance, Samiec, B. Machaj (75. Kościelniak), Drewniak, M. Machaj (90. Długołęcki), Sędziak (80. Gąsior), Szczepaniak, Górski.

Miedź: Kapsa - Bartczak, Midzierski, Artjunin, Gorskie, Telichowski (74. Gancarczyk), Rasak, Łobodziński, Garguła, Forsell, Labukas.