Liga Mistrzów. Rosjanie, Włosi, Halkbank i Skra w grze o Final Four w Krakowie

Już tylko sześć zespołów pozostało w walce o Final Four Ligi Mistrzów, które w kwietniu odbędzie się w Krakowie. W najlepszej szóstce jest PGE Skra Bełchatów, a w turnieju finałowym czeka już mistrz Polski, Asseco Resovia.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie grę w Krakowie mają pewną, ponieważ są organizatorami turnieju finałowego. O trzy pozostałe miejsca od kilku tygodni trwa ostra rywalizacja. W środę i czwartek rozegrano rewanże w pierwszej rundzie play-off i nie obyło się bez niespodzianek. Największym zaskoczeniem jest chyba nieobecność w drugiej rundzie włoskiego zespołu DHL Modena, który wymieniany był jako faworyt całych rozgrywek. Naszpikowani gwiazdami Włosi przegrali rywalizację z tureckim Halkbankiem Ankara. Decydującym było tu zwycięstwo Turków u siebie 3:0. W rewanżu Halkbank, w którym gra Michał Kubiak, potrzebował wygrać tylko dwa sety. Cel osiągnął w czwartej partii, szalejąc później z radości. Mecz wygrała Modena 3:2, ale pożegnała się z Ligą Mistrzów.

Halkbank z kolejnej rundzie zagra z kolejnym włoskim potentatem, Cucine Lube Civitanovą, która bez problemów ograła inny turecki zespół Arkas Izmir. W pierwszym meczu było 3:0, w rewanżu we Włoszech 3:1.

O Final Four walczyć będzie dalej PGE Skra Bełchatów, która co prawda przegrała w Turcji z Ziraatem Bankasi Ankara 2:3, ale u siebie wygrała 3:1 i to ona zagra dalej. Rewanż w Ankarze zakończył się podobnie jak mecz Halkbanku z Modeną w momencie, gdy Skra wygrała dwie partie. Reszta spotkania nie miała żadnego znaczenia.

Teraz bełchatowianie zmierzą się w dwumeczu o turniej finałowy z obrońcom tytułu, faworytem imprezy, rosyjskim Zenitem Kazań. Rosjanie bez problemów w rewanżu pokonali inny polski zespół, Lotos Trefl Gdańsk 3:0, a że w pierwszym meczu wygrali 3:1, pewnie awansowali dalej. W kolejnej rundzie pierwszy mecz odbędzie się w Kazaniu, rewanż w Łodzi.

Większych emocji nie było w pozostałych dwóch parach. Rosyjskie Biełogorie Biełgorod przegrało co prawda u siebie 2:3 z francuskim Tours VB, ale w momencie gdy Rosjanie prowadzili 2:1 rywalizacja już się zakończyła. We Francji Biełgorod wygrał bowiem 3:0.

Z kolei włoskie Trentino Diatec postawiło kropkę nad i pokonując belgijski Volley Asse-Lennik 3:0 u siebie. W pierwszym meczu było 3:2 dla Trento, które w kolejnej rundzie zagra o udział w Final Four z Biełgorodem.

Spotkania II rundy play-off odbędą się 16 i 23 marca. Final Four zaplanowano na 16 i 17 kwietnia.Zdjęcie Allright Piłka do siatkówki Kamachi Training Zdjęcie Get Spart Piłka do siatkówki Basic Volley Zdjęcie Piłka do siatkówki Mikasa MVA 1.5
Allright Piłka do siatkówki... Get Spart Piłka do siatkówk... Piłka do siatkówki Mikasa M...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info