Bieg Kazików już w niedzielę. Padnie rekord frekwencji?

W niedzielę 6 marca w centrum Radomia zaroi się od miłośników biegów ulicznych. W tym dniu odbędzie się IX edycja popularnego Biegu Kazików, imprezy która jest częścią obchodów święta patrona miasta, czyli św. Kazimierza
Organizatorami wydarzenia są prezydent Radomia, Uczniowski Klub Sportowy "Technik" Radom oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na liście zgłoszeń widnieją już nazwiska blisko 1100 biegaczy. Jeśli wszyscy, którzy zadeklarowali chęć udziału wystartują w niedzielę, to tegoroczna edycja okaże się rekordowa pod względem frekwencji.

W trakcie imprezy odbędzie się bieg główny (Bieg Kazików) o puchar prezydenta miasta na dystansie 10 kilometrów. Nie zabraknie wyścigu dobroczynnego, czyli Charytatywnej Trójki. Warto nadmienić, że cały dochód z opłaty startowej tego biegu przeznaczymy zostanie na zakup materiałów dydaktycznych pozwalających młodym pacjentom oddziału pediatrycznego Radomskiego szpitala Specjalistycznego na pożyteczne spędzanie czasu podczas ich pobytu w placówce medycznej. Ponadto organizatorzy przygotowali rywalizację dla dzieci i młodzieży. Wszystko to w ścisłym centrum miasta. Start i meta znajdować będą się na ulicy, Żeromskiego (na placu przed urzędem miejskim). Start biegu głównego zaplanowano na godz. 13.

Program IX Biegu Kazików

Niedziela 6 marca, godz. 9 - otwarcie biura zawodów, 10.45 - zamknięcie list startowych biegów dzieci, 11 - starty biegów dla dzieci, 11.45 - zamknięcie list startowych Charytatywnej "Trójki" i Biegu Szkół Ponadgimnazjalnych, 12 - start Charytatywnej "Trójki i Biegu Szkół Ponadgimnazjalnych, 12.45 - zamknięcie list startowych biegu głównego, 12.45 - dekoracje zwycięzców biegów dzieci, 13 - start biegu głównego o Puchar Prezydenta Miasta Radomia, 14.45 - dekoracje zwycięzców Biegu Kazików, Charytatywnej "Trójki", Biegu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Trasa biegów

1. Bieg Kazików: dystans 10 km (dwie pętle o długości 5 km każda), nawierzchnia asfalt i kostka, ulicami w centrum miasta, start i meta na ul. Żeromskiego (przed budynkiem Urzędu Miejskiego).

2. Charytatywna "Trójka" oraz Bieg Szkół Ponadgimnazjalnych: dystans 3 km, nawierzchnia asfalt i kostka, ulicami w centrum miasta, start i meta na ul. Żeromskiego (przed budynkiem UM).

3. Biegi Dzieci: dystanse od 100 do 1000 m, na ulicy Żeromskiego.