Lech Poznań. Denis Thomalla w dobrej formie. Tym razem zaliczył asystę w spotkaniu z liderem 2. Bundesligi

Denis Thomalla asystował przy jedynej bramce dla swojego zespołu w meczu przeciwko RB Lipsk. Heidenheim prowadziło 1:0, by ulec liderowi 2. Bundesligi 1:3.

Środowe spotkanie Heindenheim z RasenBallsport Lipsk miało dla Denisa Thomalli nieco sentymentalny wydźwięk. To właśnie z Lipska 23-letni napastnik został najpierw wypożyczony do SV Ried, a później sprzedany do Lecha Poznań. Pobytu w Wielkopolsce nie może uznać za udany, a klub po półrocznym pobycie Niemca w Poznaniu wypożyczył go do drugoligowego Heidenheim.

Thomalla w 2. Bundeslidze zdążył już zdobyć gola (w meczu przeciwko Sandhausen), a teraz zaliczył premierową asystę. W 21. minucie wypożyczony z Lecha piłkarz ruszył do prostopadłego podania, przejął piłkę i odegrał przed pole karne do Roberta Leipertza, który potężnym strzałem pokonał bramkarza. To był jednak koniec dobrych wiadomości dla gości. Później strzelał już tylko RB Lipsk - po przerwie gospodarze odpowiedzieli trzema golami i mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Zobacz jak asystował Denis Thomalla (akcja od 0:06):

FC Heidenheim zajmuje obecnie siódme miejsce w drugiej lidze niemieckiej. Do trzeciego miejsca premiowanego barażem o awans do Bundesligi zespół Thomalli traci dwanaście punktów. Do końca sezonu pozostało jeszcze dziesięć kolejek.