AZS Politechnika Częstochowska. Pod koszami tym razem bez sukcesów

Nie był to udany weekend dla częstochowskiej koszykówki. Przegrali swój mecz zawodnicy AZS-u Politechniki Częstochowskiej, wysoko przegrały także częstochowskie koszykarki.

Częstochowskie koszykarki zagrały z rezerwami krakowskiej Wisły bez swojej liderki - Katarzyny Hepner i nie miały szans na nawiązanie wyrównanej walki z rywalkami. Do przerwy częstochowianki trzymał się nadspodziewanie dzielnie, druga połowa należała już jednak w krakowianek.

AZS Politechnika Częstochowa - Wisła Can-Pack Kraków II 55:94 (14:15, 19:19, 14:32, 8:28)

AZS Politechnika Częstochowska: Żurawska 0, Kotas 1, Kowalska 3, Łaskowska 6, Zyskowska 8, Wolska 2, Motyl 16, Stefani 13, Gabryel 4, Molis 2

Z nadziejami na dwa punkty jechali do Sosnowca koszykarze Politechniki, ale Zagłębie okazało się nieznacznie lepsze. Do zakończenia zasadniczej części rozgrywek jeszcze jedna kolejka. Politechnika zapewnia już sobie miejsce w czołowej ósemce i grę w play-off.

Zagłębie Sosnowiec - AZS Politechnika Częstochowa 65:52 (23:18, 8:13, 21:11, 13:10)

AZS Politechnika Częstochowska: Orlikowski 4, Nogalski 3, Kowalski 15, Łaszewski 4, Rynkiewicz 10 oraz Gazarkiewicz 13, Raszewski 0, Celt 1, Hajduś 0, Majcherek 2, Mysłek 0