Gol Częstochowa znowu ma medal mistrzostw Polski. Niesamowita seria trwa!

- Gdybyśmy zdobyli medal, to byłby już rekord absolutny. Bo ostatnio drużyna została nie tyle osłabiona, co wręcz ograbiona - mówił przed wyjazdem na finał mistrzostw Polski do Poznania, trener i prezes Gola Włodzimierz Seifryd. I rekord został ustanowiony: w dziewięcioletniej historii rozgrywek, częstochowianki stanęły na podium po raz dziewiąty.
Drużyna Gola Częstochowa, choć w porównaniu z poprzednim sezonem mocno osłabiona, dobrze zaprezentowała się w zasadniczej części rozgrywek ekstraligi. Wywalczyła miejsce w play off, pokonała w nich AZS AWF Warszawa, a do Poznania pojechała po niespodziankę. W sobotnim półfinale z obrońcą tytułu AZS UJ Kraków częstochowianki walczyły ambitnie, ale tracąc trzy bramki w samej końcówce spotkania, przegrały 3:7. O brązowy medal zagrały z Rolnikiem Głogówek. Dzięki wspaniałemu hat-trickowi Karoliny Kubiak zwyciężyły 3:1 i dziewiąty raz z rzędu sięgnęły po medal!

- Drużyna ostatnio została rozkradziona, ale okazuje się, że wciąż potrafimy walczyć i wygrywać - komentuje trener i prezes Gola Włodzimierz Seifryd. - Za tym sukcesem stoi ogromny wysiłek zawodniczek i profesjonalne podejście. Trzeba też wiedzieć, że między nami a klubami, z którymi przyszło nam walczyć jest finansowa przepaść. AZS UJ Kraków dysponuje budżetem na poziomie 350 tysięcy złotych, większy ma również Rolnik Głogówek, z którym graliśmy o brąz. W obu zespołach grały nasze zawodniczki. Jest nam coraz trudniej, ale okazuje się, że dzięki ciężkiej pracy i ambicji osiągnąć można naprawdę wiele.

Wyniki z Poznania:

Mecz o brązowy medal:

ISD AJD Gol Częstochowa - Rolnik Głogówek 3:1 (2:0)

Bramki: Karolina Kubiak 3, Daria Kasperska

ISD AJD Gol Częstochowa: K. Ciupa - Klyta, Rokosa, Wodarz, Jeziorska, Sikorska, J. Ciupa, Miniak, Pająk, Kubiak, Wójcik, Chóras, Nowacka, Czaja

Półfinał:

ISD AJD Gol Częstochowa - AZS UJ Kraków 3:7 (1:1)

Bramki: Klyta, Sikorska, Wodarz - Sitarz, Zapała 2, Knysak 2, Wilk 2

ISD AJD Gol Częstochowa: K. Ciupa - Jędrak, Sikorska, Czaja, Jeziorska, Wodarz, Kubiak, Lenart, Nowacka, Rokosa, Wójcik, Pająk, J. Ciupa, Klyta