MOS wygrał, Czarni na drugim miejscu. Obie ekipy w 1/2 MP juniorów

Na zakończenie ćwierćfinałowego turnieju, rozgrywanego w ramach mistrzostw Polski juniorów w siatkówce , RCS Czarni Radom rywalizowali z MOS-em WOLA Warszawa. Lepsi okazali się zawodnicy ze stolicy, którzy pokonali radomian 3:0

Turniej w Kielcach wyłonił dwa (spośród sześciu) zespoły, które awansowały do dalszej fazy rozgrywek ogólnopolskich w tej kategorii wiekowej. Okazało się, że do najlepszej "szesnastki" w kraju promocję wywalczyli siatkarze reprezentujący kluby z Mazowsza. Zawody wygrali adepci MOS -u WOLA, zaś Czarni uplasowali się na drugiej pozycji.

Przed niedzielnym meczem pomiędzy tymi zespołami było już jasne kto będzie grał w 1/2 MP, bo obie ekipy miały po trzy turniejowe zwycięstwa. Przypomnijmy, że podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego uporali się wcześniej z Serbinowem Biała Podlaska (3:0), gospodarzami - Effectorem Kielce (3:1) oraz Tempem Olsztyn (3:0).

Rozgrywki 1/2 krajowych mistrzostw zaplanowano w dniach od 11 do 13 marca. Jeszcze nie wiadomo, gdzie przyjdzie walczyć juniorom Czarnych o awans do turnieju finałowego. O tym zadecyduje losowanie, które na początku tygodnia ma się odbyć w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Meczu z MOS-em nie daliśmy rady przechylić na swoją korzyść. Jednak cel podstawowy, czyli awans do półfinałów mistrzostw Polski osiągnęliśmy - skomentował trener Sitkowski.