Śląsk - Górnik. Znamy wyjściową "jedenastkę" wrocławian. Niespodzianka w bramce?

Jednak doświadczony Mariusz Pawełek, a nie trzeci golkiper Mateusz Abramowicz stanie dziś między słupkami w pojedynku z Górnikiem Zabrze.
- Mam zaufanie do moich bramkarzy. Każdy może popełniać błędy, ale nie podjąłem jeszcze decyzji, kto stanie między słupkami - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener Śląska Romuald Szukiełowicz. Notowania Pawełka u sztabu szkoleniowego mocno spadły, po tym jak doświadczony golkiper popełnił dwa błędy w ostatnim meczu z Jagiellonią Białystok. To w dużej mierze za sprawą 34-letniego bramkarza Śląsk zakończył spotkanie bez punktów (porażka 1:2).

Mimo ostatniego fatalnego występu Pawełka Szukiełowicz w meczu z Górnikiem nie zdecydował się na eksperymenty i znów postawił na doświadczonego golkipera. W spotkaniu przeciwko zespołowi z Zabrza nie zadebiutuje ostatni nabytek Śląska Ukrainiec Ihor Tyszczenko. 26-latek nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. W kadrze zabrakło też m.in. zawieszonych Adama Kokoszki, Tomasza Hołoty i Mariusza Pawelca.

Skład Śląska na mecz z Górnikiem Zabrze:

Pawełek -Ostrowski, Celeban, Dvali, Dudu -Hateley, Gecov - Pich, Gosztonyi, Morioka - Biliński.

Ławka rezerwowych: Abramowicz, Dankowski, Kaczmarek, Pałaszewski, Zieliński, Grajciar.

Początek mecz Śląsk - Górnik o godz. 18. Relacja na żywo na wroclaw.sport.pl

Więcej o: