Piotr Przybecki nowym trenerem Orlen Wisły Płock

Podpisał trzyletnią umowę. Pracę z płockimi piłkarzami ręcznymi rozpocznie od przyszłego sezonu. Obecnie pracuje jeszcze ze Śląskiem Wrocław, który zajmuje ostatnie miejsce w Superlidze. Przybecki był jednym z głównych kandydatów na trenera reprezentacji Polski.
Ma 43 lata. Orlen Wisła będzie dopiero drugim zespołem, który poprowadzi jako trener. O wiele większe doświadczenie zebrał jako zawodnik. Zaczynał w Gwardii Opole, a potem był zawodnikiem Śląska Wrocław, Iskry Kielce. Z tego drugiego klubu przeniósł się do Niemiec, gdzie grał m.in. w THW Kiel, z którym wywalczył mistrzostwo Niemiec oraz dwa razy Puchar EHF. Po trzyletniej przygodzie w Kilonii, przeniósł się do HSG Nordhorn, z którym zdobył swój trzeci w karierze Puchar EHF.

Co ciekawe, jako zawodnik Iskry Kielce był wicemistrzem Polski w 1995 roku, wyścig po tytuł przegrał z ówczesną Petrochemią Płock.

Przybecki, wraz z trenerem Vive Tauron Kielce Tałantem Dujszebajewem zostali rekomendowani zarządowi ZPRP przez komisję konkursową jako kandydaci do objęcia funkcji trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych. Ostatecznie trenerem kadry został Dujszebajew.

- Tak ważnej decyzji nie podejmuje się w tydzień, czy dwa i dzisiaj mogę powiedzieć, że jest ona w pełni przemyślana - mówi prezes Sekcji Piłki Ręcznej Wisła Płock Artur Zieliński. Od przyszłego sezonu trenerem płockich piłkarzy ręcznych będzie Piotr Przybecki, który związał się z Wisłą trzyletnią umową.

- Odbyliśmy z nowym trenerem wiele rozmów na temat kształtu pierwszej drużyny Orlen Wisły oraz zmian, jakich należałoby dokonać, aby zapewnić jej dalszy rozwój sportowy - dodaje Artur Zieliński, cytowany na oficjalnej stronie klubu. - Mogę powiedzieć, że w przyjęte założenia najpełniej wpisały się rozwiązania, jakie zaproponował właśnie Piotr Przybecki. Cieszę, się że temat jest już zamknięty i możemy to oficjalnie zakomunikować. Wszystkie ruchy personalne, jakich dokonamy w kontekście nowego sezonu będą dyskutowane już z nowym szkoleniowcem. Piotrek ma dużą wiedzę i wiele znajomości z czasów występów w Bundeslidze, a w środowisku piłki ręcznej cieszy się dużym szacunkiem. W mojej opinii zapewni on Orlen Wiśle połączenie wszystkich najlepszych szkół piłki ręcznej.

Zieliński o nowym trenerze wypowiada się w samych superlatywach: - Jest to trener głodny sukcesu, a współpraca z takimi trenerami jak "Noka" Serdarusić, Petr Ivanescu czy Ola Lindgren pozwoliła mu na wypracowanie znakomitego warsztatu trenerskiego - podkreśla prezes SPR Wisła. - Zatrudnienie Przybeckiego pokazuje również drogę, którą chcemy iść. Moim celem jest to, aby w składzie Orlen Wisły grało jak najwięcej reprezentantów Polski, dodatkowo nasz skład wzmacniany będzie wyróżniającymi się graczami z zagranicy.

Najlepsze horrory z udziałem polskich piłkarzy ręcznych [PLAKATY FILMOWE]


Więcej o: