Śląsk - Górnik. Mariusz Pawełek straci miejsce w bramce? "Nie podjąłem jeszcze decyzji"

Mam zaufanie do moich bramkarzy. Każdy może popełniać błędy, ale nie podjąłem jeszcze decyzji, kto stanie między słupkami - mówi przed piątkowym meczem z Górnikiem Zabrze trener Śląska Wrocław Romuald Szukiełowicz.
Piątkowy rywal wrocławian Górnik Zabrze zagra o posadę trenera Leszka Ojrzyńskiego. W miniony weekend Górnik przegrał 0:2 w Wielkich Derbach Śląska z Ruchem Chorzów. To druga porażka zabrzan z rzędu. Dwa tygodnie temu "Górnicy" przegrali z Cracovią 0:3. Tym samym aktualnie zamykają ligową tabelę.

W mediach coraz częściej pojawiają się głosy, że w przypadku porażki ze Śląskiem Ojrzyński zostanie zwolniony. Kandydatami na posadę trenera Górnika są ponoć Kazimierz Moskal, Artur Płatek i Mariusz Rumak.

O najbliższym rywalu szkoleniowiec Śląska Romuald Szukiełowicz mówi: - Górnik na pewno będzie groźny. Myślę jednak, że gdy zdobędziemy jedną czy dwie bramki, to zjedzie z nich powietrze. Oczywiście nie chcę niczego przesądzać. Grają tam bardzo dobrzy zawodnicy, także jeśli chodzi o cechy wolicjonalne. Absolutnie nie zgadzam się z tym, że Górnik ma być skazany na porażkę.

Porażkę w miniony weekend zanotował również Śląsk. Wrocławianie przegrali na wyjeździe z Jagiellonią 1:2. Spory udział w porażce WKS-u miał bramkarz Mariusz Pawełek, który popełnił dwa poważne błędy. Czy doświadczony golkiper straci miejsce między słupkami Śląska?

- Mam zaufanie do moich bramkarzy. Każdy może popełniać błędy, ale nie zapominajmy, że Mariusz nie jest zawodnikiem przypadkowym - wielokrotnie nas ratował i naprawiał błędy innych. Jestem przekonany, że Mariusz nie musi niczego udowadniać, będziemy z niego zadowoleni. Rozmawiałem z jednym i drugim bramkarzem, ale nie podjąłem jeszcze decyzji, kto zagra w piątek. Przed sobą mamy jeszcze treningi. Obaj zawodnicy wyglądają dobrze, na zajęciach przejawiają wielką determinację i zaangażowanie - przyznaje trener Śląska.

W piątkowym meczu Szukiełowicz nie będzie mógł skorzystać z trzech zawodników: obrońców Adama Kokoszki i Mariusza Pawelca oraz pomocnika Tomasza Hołoty. Niewykluczone, że w barwach wrocławskiej drużyny zadebiutuje nowy zawodnik Ukrainiec Ihor Tyszczenko.

Mecz Śląsk - Górnik w piątek o godz. 18 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Relacja na żywo na wroclaw.sport.pl