Euro 2016. Ruszyła przedsprzedaż biletów na towarzyski mecz Polska - Serbia w Poznaniu. Ile kosztują?

Wystartowała zamknięta sprzedaż biletów na marcowy towarzyski mecz reprezentacji Polski z Serbią, który 23 marca zostanie rozegrany w Poznaniu. Ceny wejściówek rozpoczynają się od 50 złotych.
Do niedzieli 28 lutego sprzedaż biletów prowadzona jest wyłącznie dla posiadaczy Kart Kibica. Sprzedaż otwarta dla wszystkich kibiców rozpocznie się dzień później, czyli w poniedziałek 29 lutego.

Ceny biletów na towarzyski mecz Polska - Serbia wynoszą: 50 złotych (dolne piętra "Kotła" i IV trybuny), 70 złotych (górne piętra "Kotła", IV trybuny oraz miejsca na łukach) i 90 złotych (I i III trybuna). Wejściówki dla osoby na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem kosztują 50 złotych. Najtańsze bilety na mecz reprezentacji Polski z Serbią są więc tańsze od wejściówek na mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa w ekstraklasie, który odbędzie się na tym samym stadionie cztery dni wcześniej. Najdroższe bilety na oba mecze kosztują tyle samo.

Ceny biletów dla posiadaczy Kart Kibica oraz dla pozostałych fanów nie różnią się. Wejściówki można nabywać wyłącznie za pomocą portalu kupbilet.pl. Jeden użytkownik może kupić maksymalnie osiem sztuk biletów. PZPN nie prowadzi sprzedaży w żadnych punktach partnerskich ani w dniu meczu.

Na wszystkie towarzyskie mecze reprezentacji Polski przed Euro 2016 we Francji - w tym na spotkanie Polska - Serbia - wydawane będą też specjalne, kolekcjonerskie wersje biletów z wizerunkiem piłkarzy oraz napisem "Vive La Pologne!" Aby otrzymać kolekcjonerską wersję biletu trzeba tylko przy zamówieniu wybrać opcję "bilet kolekcjonerski".

Towarzyski mecz reprezentacji Polski z Serbią w Poznaniu będzie pierwszym sprawdzianem drużyny Adama Nawałki przed czerwcowym turniejem finałowym mistrzostw Europy. Zaledwie trzy dni później biało-czerwoni zagrają towarzysko z Finlandią we Wrocławiu, dlatego to mecz w stolicy Wielkopolski ma być priorytetowo potraktowany przez sztab reprezentacji Polski. W Poznaniu kibice mają zobaczyć najsilniejszy skład biało-czerwonych, natomiast we Wrocławiu szansę powinni dostać zmiennicy. Kolejne mecze kadra Adama Nawałki rozegra dopiero tuż przed samym turniejem Euro 2016. 1 czerwca w Gdańsku Polacy zmierzą się z Holandią, a 6 czerwca w Krakowie z Litwą.

Mecz Polska - Serbia odbędzie się w środę 23 marca o godz 20:45 na Inea Stadionie w Poznaniu.